فرماندار آستارا: اصناف ناقض مقررات بهداشتی پلمب می‌شوند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، قرمز و شمار مبتلایان آن رو به افزایش است و اصناف و مغازه‌های ناقض پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: مردم و اصناف در رعایت دستورالعمل های بهداشتی کوتاهی می کنند در حالی که بازاریان به دلیل ارتباط با مردم، باید نقش بسزایی در کنترل بیماری داشته باشند.

وی با اشاره به سرعت انتقال ویروس، از متصدیان نانوایی ها، واحدهای عرضه مواد غذایی، فرآورده های دامی و بازار ساحلی خواست با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام باشند.

وی بیان کرد: نمایشگاه، جشنواره و هر گونه همایش با مجوز دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد و ارائه خدمات در اداره ها و اماکن عمومی منوط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

صابر ادامه داد: باید پایش سلامت دانش آموزان و ضدعفونی مستمر مدارس در دستور کار مسئولان قرار گیرد و هر مدرسه ای به محض ابتلا یک دانش آموز به کرونا، تعطیل شود.

فرماندار آستارا گفت: طولانی شدن وضعیت قرمز کرونا در این شهرستان باعث کاهش تاب آوری کادر درمانی شده است و باید با رعایت موارد بهداشتی از بار زحمت پزشکان و پرستاران بکاهیم.

نظام عباسی مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا هم اظهار کرد: از ۹۸ بیمار کرونا در مهر ماه، هفت نفر جان باختند و پیش بینی می شود در آبان ماه آمار بیماران کرونایی به ۲۰۰ نفر برسد.

محسن آهنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم گفت: به ۳۲۷ واحد صنفی با اشتغالزایی برای ۳۷۲ نفر که از تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده بودند، ۳۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت پرداخت شد.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی و رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان در همه کشورها شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =