رییس جمهوری چین چشم انداز واردات این کشور را ۲۲ هزار میلیارد دلار اعلام کرد

پکن-ایرنا-«شی جینگ پینگ» رییس جمهوری خلق چین در آیین گشایش سومین اکسپو بین المللی وارداتی شانگهای در روز چهارشنبه گفت که در طول ۱۰ سال آینده میزان واردات کالا به چین به ۲۲ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش ایرنا ، این بزرگترین نمایشگاه تجارت حال حاضر جهان است که در بحبوحه همه گیری کرونا برگزار می شود و رییس جمهوری خلق چین بار دیگر اعلام کرد که برگزاری آن نشانه ای از تعهد تزلزل ناپذیر چین برای پیشبرد سیاست درهای باز و مساعدت به تقویت همکاری جهانی است. 

وی گفت: چین یک بازار بزرگ با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت است که ۴۰۰ میلیون نفر از آنان در طبقه درامد متوسط قرار می گیرند و این بازار بزرگترین پتانسیل جهانی را دارا است و براورد می شود در خلال ۱۰ سال آینده میزان واردات کالا به چین به ۲۲ هزار میلیارد دلار برسد. 

وی به رغم برخی از اظهار نظرها درباره تمرکز چین بر بازار داخلی و نوآوری های بومی و مقابله با مخاطرات خارجی ، تاکید کرد که ما حتی از این استانداردها فراتر خواهیم رفت و فضای مطلوبی برای جریان ازاد فناوری ایجاد کرده و همکاری های منطقه ای تجاری از جمله توافقنامه هایی چون مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای موسوم به آر سی یی پی را به پیش سوق خواهیم داد.

«وانگجون» کارشناس مرکز مبادلات اقتصادی بین المللی چین در پکن گفت: اظهارات رهبر چین نشاندهنده عزم راسخ این کشور برای بازتر کردن درها به روی جهان و تلاش فعالانه برای پیشبرد همکاری های اقتصادی جهانی است.

او افزود: تمرکز بر بازار داخلی تنها به معنای ایجاد فضای بیشتر برای واردات محصولات خارجی با کیفیت و ایجاد فرصت هایی برای مشاغل خارجی است. هدف راهبردی چین بازتر کردن درهای کشور است و این موضوعی است که بارها در سخنرانی ها تکرار شده است. 

بیش از دو هزار و ۷۰۰ شرکت تجاری و بازرگانی از بیش از ۱۲۰ کشور و منطقه جهان از جمله از جمهوری اسلامی ایران و ۴۰۰ هزار خریدار در این دوره از اکسپو بین المللی واردات شانگهای در شرق چین حضور دارند. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =