دین‌آموزی، مسیر و روش‌های زندگی را به انسان‌ها می‌آموزد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: اگر دین‌آموز شویم مسیر، جهت و روش‌های زندگی را خواهیم آموخت چون علم‌آموزی یکی از آموزه‌های دینی است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از دانش آموزان انجمن‌های اسلامی مدارس استان قزوین،ضمن تبریک روز دانش‌آموز، افزود: انسان‌ها قبل از اینکه دانش‌آموز باشند باید دین را بیاموزند و در راستای فراگیری آموزه‌های الهی گام بردارند و اگر این مهم تحقق یابد می‌توان در راستای رسالت‌های دانش‌آموزی خوب عمل کرد.
امام جمعه قزوین گفت: اسلام به ما علم نافع را پیشنهاد می‌کند چون زمانی که آموزه‌های دینی را به خوبی فرابگیریم، اجازه نمی‌دهد که در دانش عقب بمانیم بلکه در دانش پیشکسوت می‌شویم، همان راهی که امام خمینی(ره) به ما ارائه دادند.
وی اضافه کرد: خدمتی که رهبر معظم انقلاب به جامعه علمی، دانشگاهی و دانش‌آموزی ما ارائه داده است جهتی به ما می‌دهد که علم باید نافع باشد و در بیانات ایشان مسیر و جهت‌دهی کاملا مشخص می‌شود.
عابدینی با اشاره به سوره علق به عنوان اولین آیات نازل شده بر پیامبر(ص)، اظهار داشت: اولین کلمه «اقرا» یعنی بخوان که همان مسیر دانش‌آموزی و دانشگاهی است و به معنای فهمیدن و دانستن است بر پیامبر نازل شد، به طوری‌که در آن زمان در کل جزیره عرب تنها ۱۷ نفر سواد خواندن و نوشتن داشتند.
وی با اشاره به ابعاد برکت در زندگی، اظهار داشت: زمانی که برکت به زندگی آمیخته می‌شود، زندگی معنای حقیقی می‌گیرد و آسایش و آرامش در آن به وجود می‌آید، اما زندگی بی‌برکت علیرغم اینکه ممکن است با پول و ثروت همراه باشد هیچ‌گاه با آسایش و آرامش همراه نخواهد بود.  
امام جمعه قزوین با اشاره به اخلاص در زندگی شیخ عباس‌قمی گردآورنده کتاب مفاتیح الجنان گفت: اخلاص در زندگی برکت می‌آورد، چون شیخ عباس قمی همواره در زندگی اخلاص داشتند و همین امر موجب شد کتاب مفاتیح و کتاب‌های دعای بسیاری به نگارش در بیاورد، به طوریکه هنوز هیچ کتابی نتوانسته جای کتاب مفاتیح ایشان را بگیرد چون برکت در کارش بود.
 عابدینی ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم‌(ص) اضافه کرد: زمانی که ما ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) را تبریک می‌گوییم و کلمه مبارک را به کار می‌بریم، یعنی برکات آن حضرت شامل حال ما شود.
 وی با بیان اینکه آیه های قرآن با برکت آمیخته هستند، اظهار داشت: زمانی که آیه های قرآن در دل ما جای بگیرد زندگی ما برکت پیدا می‌کند، بنابراین هرچه انسان با معادن برکت که همان معادن عصمت و طهارت(ع) و قرآن کریم هستند، انس داشته باشند همان اندازه زندگی آنها معنای واقعی می‌گیرد و آسایش و آرامش را در دل‌هایشان احساس می‌کنند و امیدواری نسبت به آینده در آنها پایدار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها