ادامه سریال آتش‌سوزی‌های عمدی در تالاب میانگران ایذه

اهواز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: برای دومین بار از روز گذشته آتش در مراتع تالاب میانگران ایذه شعله ور شده است.

احمد امیری چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر دیروز اراضی خشک تالاب میانگران دچار آتش‌سوزی شد که ساعتی بعد به صورت کامل مهار شد.

وی افزود: متاسفانه از ساعتی پیش و برای بار دیگر مراتع اطراف تالاب میانگران دچار آتش سوزی شده و همچنان ادامه دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه تاکید کرد: هم‌اکنون چند گروه از نیروهای محیط زیست در حال خاموش کردن آتش هستند، تلاش می‌کنیم هرچه زودتر این آتش‌سوزی ها مهار شود.

امیری با عمدی خواندن این آتش‌سوزی‌ها گفت: نیروهای محیط زیست ایذه به صورت مداوم در حاشیه تالاب میانگران مشغول گشت زنی هستند اما سودجویان به محض ترک این محل توسط نیروها اقدام به آتش زدن تالاب می کنند.

آتش‌سوزی های تالاب میانگران اکثرا در ماه‌های منتهی به کشت پاییزه و بخاطر دست درازی به اراضی تالاب صورت می‌گیرد و باید با مسببین آن برخورد جدی شود.

تالاب میانگران که در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان پناهگاه حیات وحش میانگران به تایید سازمان محیط زیست کشور رسید، یکی از تالاب های مطرح کشور است که در شمال غربی استان خوزستان در شهر باستانی ایذه قرار دارد و با مساحتی متغیر اما در حدود ۲۴۰۰ هکتار در جنوب غربی کوهپایه زاگرس در فاصله یک و نیم کیلومتری شهر ایذه واقع شده است.

از مهم‌ترین گونه‌های جانوری در تالاب میانگران می‌توان طنجه، آنقوت، اردک نوک‌پهن، سرسبز، خوتکا، فلامینگو، گاو چرانک، لک لک سفید، لک لک سیاه، باکلان و سنقر را نام برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =