این شهرستان در شاخص عمومی بهداشت و درمان در استان رکورد دار است

رشت - ایرنا - نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه انزلی در شاخص های عمومی بهداشت و درمان در بین واحدهای مختلف استان رکورد دار است، گفت : این شهرستان در این زمینه می تواند بصورت پایلوت عمل کند.

احمد دنیا مالی در نشست بررسی مسائل حوزه بهداشت و درمان این شهرستان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد : بندر انزلی علی رغم همه تهدیداتی که به دلیل ویروس کرونا متحمل شد توانست کاستی های حوزه بهداشت و درمان را شناسایی کند و برای رفع این نواقص گامهای مهمی بردارد.
وی گفت : بیمارستان انزلی برای تامین نیروی انسانی خود از قبیل پزشک، پزشک متخصص، پرستار و نیروی خدماتی با مشکل مواجه است ضمن آنکه این خطه از شهرستان های حادثه خیز بوده و تصادفات جاده ای بسیاری را تجربه می کند به همین منظور نیازمند استقرار پایگاه انتقال خون  می باشد و این امر نیازمند توجه و عنایت ویژه از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
وی پروسه تامین منابع مالی در حوزه بیمارستانی را روندی طولانی اعلام کرد و افزود : طولانی بودن این روند موجب بدهکاری و انباشتگی در مسائل مالی می شود.  
استفاده از نیروی متخصص بومی، پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه پردیس از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه از سوی دنیامالی بود.
انزلی در بخش بهداشت و درمان با کمبود نیرو مواجه است
فرماندار انزلی نیز در این جلسه به کمبود نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان که به دلیل شیوع ویروس کرونا حادث شده، اشاره کرد و خواستار رفع این مشکل به هر شکل ممکن شد.
اسماعیل میر غضنفری تصریح کرد : این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان نیازمند پزشک، دندان پزشک و بهورز در خانه های بهداشت شهری و روستایی است. علی رغم کمبودهای موجود باید به این خانه های بهداشت در مناطق روستایی کمک کرد.
وی خواستار تسریع در روند احداث مرکز خدمات امام علی (ع) شد و افزود : این مرکز یکی از بهترین مراکز شهرستان بود که امیدواریم با کمک مسئولان هرچه زودتر مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد : انزلی شهر مقصد گردشگری است و به دلیل وقوع تصادف جرحی نیازمند ایجاد پایگاه اورژانس ۱۱۵ در مسیر انزلی به رضوانشهر می باشد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =