مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش کارگری برگزار شد

تهران- ایرنا- مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش کارگری امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون وزیر ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش کارگری امروز (چهارشنبه) به ریاست عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

 در این مجمع کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری، صادقی‌فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، فرزاد حیدری مدیر کل امور ورزشی وزارت کار، علیرضا خسروی مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و مستجاب الدعوه دبیر مجامع فدراسیون‌های ورزشی حضور داشتند.

همچنین روسای هیات‌های ورزش کارگری و محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز به صورت وبینار مجمع را دنبال می کردند.

در این مجمع، گزارش عملکرد و مالی فدراسیون توسط خزانه دار و بازرس فدراسیون ارایه و به تصویب رسید. همچنین برنامه عملیاتی فدراسیون ورزش کارگری در سال جاری و افزایش حق عضویت سالیانه ورزش کارگری بررسی و تصویب شد.

رمضی در این مجمع گفت: این فدراسیون چون در گذشته شناسه ملی نداشت شناسه اقتصادی نیز برای آن اخذ نشده بود، همین مساله سبب شده بود که فعالیت‌های اقتصادی فدراسیون شفاف نباشد. به همین خاطر در ابتدا سعی کردیم تا شرایط مالی فدراسیون را شفاف سازی کنیم.

وی افزود: یکی از مسائلی که در طی این مدت پیگیری کردیم اظهار نامه مالیاتی سال ۹۷ و دریافت حداقل بخشودگی مالیاتی بود که خوشبختانه اظهارنامه مالیاتی برای دو سال اخیر انجام و در حال پیگیری هستیم، اما برای سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ هنوز اقداماتی صورت نگرفته تا حداقل بخشودگی را لحاظ کنیم.

رییس فدراسیون ورزش کارگری در خصوص کمک فدراسیون به هیات‌های استانی ورزش کارگری گفت: این فدراسیون بودجه مصوب شده‌ای ندارد که خود را مکلف بداند که به هیات‌های استانی کمک کند، اما با این حال از طریق حق عضویت‌ها سعی کردیم تا به امروز ۳ نوبت واریزی به هیات های استانی داشته باشیم.

رمضی همچنین در خصوص علت کاهش تعداد جلسات اعضای هیات رییسه فدراسیون ورزش کارگری اظهار کرد: با توجه به برگزاری انتخابات فدراسیون در پایان سال ۹۷، منجر به آن شد تا ما زمان زیادی را برای انتخاب اعضای هیات رییسه و صدور حکم آنها قرار دهیم و فرصت کمی را برای برگزاری جلسات هیات رییسه داشتیم.

وی درباره علت عدم برگزاری تعداد زیادی از مجامع هیات های استانی ورزش کارگری گفت: متاسفانه به خاطر شیوع کرونا و مشکلاتی که برخی از استانها در این زمینه داشتند سبب شد تا حدود ۸ مجمع به خاطر کرونا لغو شود. همچنین براساس رای اعضای مجمع حق عضویت ورزش کارگری در سال جاری از ۳۵ هزارتومان به ۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

صادقی‌فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار در این مجمع با اشاره به حمایت‌های خوب شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از فدراسیون ورزش کارگری خاطرنشان کرد: وزیر کار چه در بخش زیر ساخت‌ها و چه در زمینه امور مربوط به مسابقات و اعزام ها حمایت های خوبی تا به امروز از ورزش کارگری داشتند به طوری که در بخش زیر ساخت ها با حمایت وزیر کار تا پایان سال ۳۸ مجموعه ورزشی افتتاح خواهد شد.

وی همچنین از ساخت ساختمان جدید فدراسیون ورزش کارگری خبر داد و افزود: با دستور وزیر کار و با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و پس از مشخص شدن پیمانکار این اتفاق بزرگ رقم خواهد خورد.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در پایان این مجمع اظهار کرد: ۱۴ میلیون کارگر و خانواده آنها کانون جمعیتی بزرگی برای کشور هستند، هر چقدر بتوانیم مشارکت بخش کارگری و خانواده‌های آنها را در فعالیت‌های ورزشی فراهم کنیم گام بزرگی در توسعه سلامت کشور برداشتیم.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی خوبی که ‌رمضی و همکاران وی در ورزش کارگری داشتند شاهد توفیقات این فدراسیون در حوزه همگانی که اولویت نخست این فدراسیون است و ورزش قهرمانی بوده‌ایم. بنابراین هر چقدر بتوانیم شرایط را برای مشارکت کارگران در این دو حوزه فراهم کنیم، به آینده کشور می‌توانیم امیدوارتر باشیم.

احمدی در پایان با بیان این‌ که ورزش کارگری با حمایت‌های وزارت کار، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش مسیر موفقیت را طی می کند، خاطرنشان کرد: در مجمع امروز مصوبات خوبی به تصویب رسید، با وجود این که کرونا محدودیت‌های زیادی را برای تمام ورزش بویژه ورزش کارگری ایجاد کرده، اما امیدوارم با یک شرایط مناسب تر کار ورزش دنبال شود و شاهد حضور تمام ورزشکاران در عرصه های ملی و بین‌المللی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =