یک واحد تولیدی در خرمشهر به بهره برداری رسید

آبادان - ایرنا -نخستین واحد تولید نان صنعتی در خرمشهر با ۷۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند چهارشنبه در آیین افتتاحیه این واحد تولیدی گفت:با بهره‌برداری از این واحد تولیدی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۵ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شد.
وی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این  کارخانه ۱۲ نوع کیک، کلوچه و نان حجیم و غیرحجیم  به وسیله ماشین آلات خودکار و نیمه خودکار تولید می شود.

سید علی موسوی میزان تولید نان حجیم و غیر حجیم در این واحد را ‌۲۴  تن در سال عنوان کرد و افزود: ۲۰ درصد ضایعات تولید نان سنتی در کشور وجود دارد که با افتتاح این واحد صنعتی ضایعات و هزینه ها کاهش خواهد یافت.

وی  جلوگیری از ضایعات نان، کاهش قیمت تمام شده نان تولیدی در مقایسه با نان سنتی، کامل بودن ترکیبات سلامتی در تولید و تولید انبوه در بسته بندی های با کیفیت را هدف از راه اندازی این واحد عنوان کرد.
معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: با بهره برداری از این واحد تولیدی علاوه بر اشتغال مستقیم ، از طریق شبکه فروش و توزیع در فروشگاه های زنجیره ای نیز شاهد اشتغالزایی خواهیم بود.
وی گفت: رویکرد این سازمان توسعه واحدهای تولید نان صنعتی است زیرا تولید نان به صورت سنتی ضایعات فراوانی را به همراه داشته در حالی که اگر نان به صورت صنعتی تولید شود هم به لحاظ فرآیندی قابلیت تولید انبوه دارد و هم محصولات کیفیت مناسب خواهد داشت.
موسوی ویژگی‌های عمده این واحد صنعتی را بهره‌گیری از فرآیند تخمیر در تولید محصولات بر پایه آسیاب کامل غلات و آسیاب گندم بدون سبوس گیری دانست و گفت: این مهم باعث می شود فیبرهای غذایی موجود در آرد به صورت کامل و بعنوان یکی از مهمترین ترکیبات سلامتی در رژیم غذایی انسان مفید باشد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =