وام " کشاورز کارت " به خرده مالکان لرستان پرداخت می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: تسهیلات بانکی از طریق "کشاورز کارت " به کشاورزان خرده مالک استان و زمین های خرد پرداخت می شود.

اسفندیار حسنی مقدم روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: در پی افزایش قیمت نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی به دلیل نوسانات قیمت ارز، "کشاورز کارت" برای کشاورزان خرده مالک صادر می شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان اظهار داشت: کشاورزان متقاضی می توانند برای دریافت کشاورز کارت به "سامانه سیتا " مراجعه و تقاضای خود را ثبت نمایند.

حسنی مقدم افزود: به ازای کشت هر هکتار مزرعه از جمله گندم، جو، کلزا و چغندر٢ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ١۲ درصد به کشاورزان اعطا می‌شود که این تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای یک تا ۱۰ هکتار  است.

وی زمان بازپرداخت این تسهیلات را پس از برداشت محصول سال آینده اعلام کرد و گفت: بانک کشاورزی آمادگی لازم جهت اعطای این تسهیلات را دارد و از کشاورزان درخواست می شود با استفاده از این ظرفیت، نقدینگی خود را جهت خرید نهاده‌های کشت پاییزه افزایش دهند.

وی در خصوص دغدغه کشاورزان و بدهی آنان به بانک کشاورزی ادامه داد: بدهی گذشته کشاورزان در زمان اعطای تسهیلات در قالب کشاورز کارت محاسبه نمی‌شود چراکه این کارت تنها جهت خرید نهاده‌های کشاورزی از جمله کود، سم و بذر مورد استفاده قرار می گیرد.

۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در لرستان وجود دارد، ۱۳۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی لرستان هستند، ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر از این بخش ارتزاق می کنند و ارزش افزوده سه میلیون تن محصول تولیدی استان به بیش از هفت هزار میلیارد تومان می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =