اقتصاد دانامحور با مهیاسازی ابزار و ملزومات محقق می‌شود

اصفهان- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی اصفهان گفت: اقتصاد دانامحور با مهیا کردن ابزار و ملزومات فراهم می‌شود و شهرهای نمایشگاهی یکی از نشانه‌های چرخه اقتصاد هستند.

به گزارش ایرنا، مسعود گلشیرازی شامگاه روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از نمایشگاه بین المللی استان اصفهان افزود: رونمایی از این نمایشگاه اتفاق مهمی در چرخه اقتصاد ملی به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: با هم افزایی و تکیه بر داشته‌های خود و عوامل اقتصادی می‌توان اقتصاد را رونق بخشید این نمایشگاه تجلی هم افزایی و همراهی نهادهای مرتبط در بهبود محیط کسب و کار است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان بیان کرد: سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومانی در مرحله اول افتتاح این نمایشگاه بستر و اتفاقات بعدی را مهیا کرد و این اندیشه مهیاسازی اقدامات مهم‌تر است که امیدواریم به دست فعالان اقتصادی مبانی گام دوم اقتصاد مقاومتی مهیا شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان گفت: از لحاظ اقتصادی در سده‌های گذشته اصفهان سرآمد شهرهای دنیا بود به گونه‌ای که شاید بتوان میدان نقش جهان را اولین و بزرگترین نمایشگاه بین المللی دنیا دانست جایی که از غرب تا شرق عالم به تولید و فروش و صادرات در آن می‌پرداختند.

علی یارمحمدیان افزود: در طراحی نمایشگاه نه تنها از تکنولوژی روز استفاده شده بلکه از هنر، معماری و گنجینه هنر و معماری استفاده شده تا گذشته پرافتخار شهر اصفهان به آینده آن پیوند بخورد.

وی ادامه داد: اگر به مدد عشق و ایمان نبود ساخت چنین پروژه‌ای امکان پذیر نبود و در سه سال گذشته که میهن عزیز ما ایران تحت شرایط تحریم‌های اقتصادی و رکود تورمی و در نهایت بیماری کرونا بود این اهداف و مسیر محقق نمی‌شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان اظهارکرد: خرسندم که امروز پس از سه سال تلاش بی وقفه نمایشگاهی بین المللی که از زیباترین و استانداردترین نمایشگاه ایران است را به مردم تقدیم می‌کنیم و امیدوارم با رفع موانع کسب و کار این نمایشگاه دریچه‌ای برای رونق اقتصاد و تجارت باشد.

عملیات اجرایی نمایشگاه بین المللی استان اصفهان آذر سال ۹۴ با حضور وزیر امور خارجه شروع شد در منطقه روشن‌دشت واقع است، این نمایشگاه منطبق با تکنولوژی‌ها و استانداردهای نمایشگاه‌های مونیخ، دوبی و کیش طراحی و ساخته شده است.

این مجموعه که مطابق با آخرین مدل نمایشگاهی جهان شامل یک سالن پیوسته با قابلیت تفکیک به سه سالن پنج هزار متری پیوسته طراحی و ساخته شده، فضاهایی مانند ساختمان رجیستری، پاویون مذاکرات بین‌المللی، سالن گردهمایی‌ها و نشست‌های خبری، سالن‌های مذاکره، مجموعه رستوران‌ و کافی‌شاپ،  توفقگاه متمرکز و فضای باز برگزاری نمایشگاه است.

این مجموعه ۱۷ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی ساخته شده دارد و نخستین شهرک نمایشگاهی کشور به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =