موسسه فرهنگی، هنری تاریخ کُرد و کردستان فعالیت خود را آغاز کرد

سنندج - ایرنا - موسسه فرهنگی، هنری مرکز پژوهشی تاریخ کُرد و کردستان با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، مدیر این موسسه عصر چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: احساس کردم خلائی در زمینه بررسی و تحقیق تاریخ کرد و کردستان به شیوه‌ای علمی و تخصصی وجود دارد، بنابراین تلاش ما این است که با کمک اهل قلم و رسانه و علاقمندان در این راستا کار کنیم.

محمد باقر پیری از جمله اهداف ایجاد این موسسه را تشکیل آرشیو، اسناد، مدارک و عکس مرتبط با تاریخ کرد و کردستان برای استفاده محققان اعلام کرد و افزود: قصد داریم کتابخانه تخصصی در زمینه تاریخ کرد و کردستان برای استفاده پژوهشی در این موسسه و برای سایر پژوهشگران ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج کشور با هدف تبادل تولید محتوا و انجام پروژه‌های مشترک از دیگر اهداف تاسیس این موسسه است، یادآور شد: تلاش می‌کنیم با برگزاری همایش و کنگره منطقه‌ای، ملی و بین المللی در حوزه تاریخ کرد و کردستان، تاریخ کرد را به دیگران معرفی کنیم.

مدیر موسسه فرهنگی، هنری مرکز پژوهشی تاریخ کرد و کردستان با بیان اینکه می‌خواهیم اقوام دیگر را با قوم کُرد آشنا کنیم، اضافه کرد: این موسسه غیرانتفاعی و مستقل بوده و از مردم و رسانه‌ها درخواست می‌شود برای عملی شدن اهداف یاد شده ما را یاری دهند، ضمن اینکه هنرمندان و نمایش نامه نویسان هم می‌توانند به شیوه‌ای مستند در راستای معرفی تاریخ منطقه نقش ایفا کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha