اختصاص ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بیمارستان شهید بهشتی انزلی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اختصاص ۱۶میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز بیمارستان شهید بهشتی انزلی خبر داد و گفت : از این میزان ۵ میلیارد تومان مربوط به طرح توسعه این بیمارستان است.

به گزارش ایرنا، دکتر ارسلان سالاری روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی گفت : دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبلغ یک میلیارد تومان نیز برای خرید تجهیزات اتاق عمل این بیمارستان اختصاص می دهد.

 سال گذشته نیز پنج‌میلیارد تومان به شبکه بهداشت و درمان و ۱۴ میلیارد تومان در بخش بیمارستانی این شهرستان هزینه شد.
وی خواستار راه اندازی و تجهیز بخش اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی شد و اظهار داشت : با تبدیل چند تخت به آی سی یو می توان امکانات لازم را از وزارت خانه اخذ کرد و مسئولان بخش بهداشت و درمان انزلی برنامه ریزی های لازم‌ را در این زمینه داشته باشند.
وی در خصوص راه اندازی بخش غربالگری سرطان در انزلی نیز گفت : باید از ظرفیت بخش خصوصی و دولتی برای تامین امکانات و تجهیزات بهره گرفت تا بخش شیمی درمانی در این شهرستان راه اندازی شود.
سالاری در ادامه خواستار دفع بهداشتی زباله و پسماند و ساماندهی سگهای ولگرد شد و افزود : شهرداری انزلی در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد  .
وی با بیان اینکه امروز با توجه به محدودیت های اعتباری نیازمند صرفه جویی در بخش بهداشت و درمان هستیم، متذکر شد : بندرانزلی ۱۴۰ پزشک تمام وقت دارد اما تنها توانسته از ۵۰ درصد ظرفیت تختهای خود بهره بگیرد.
وی با بیان اینکه انزلی در برخورداری از نیروی متخصص بیشترین سهم را در استان به خود اختصاص داده است، افزود : با توجه به اینکه بیمارستان شهید بهشتی انزلی، غرب استان را پوشش می دهداما نتوانسته از تمام ظرفیت های خود برای تامین منابع درآمدی بهره بگیرد.
سالاری عنوان کرد : در مقوله افزایش درآمدهای روزانه در بیمارستان هم می توان از توانایی پزشکان در شیفت های صبح و عصر بهره گرفت وظرفیت کلینیکهای ویژه در شیفت بعد از ظهر هم نباید خالی از بیمار و پرسنل و بدون استفاده بماند.
وی در خصوص مشکلات بخش آزمایشگاهی بیمارستان انزلی نیز گفت : از سال ۱۳۸۶ آزمایشگاه ها در بیمارستانها به بخش خصوصی واگذار شد اما اغلب دستگاههای این آزمایشگاهها فرسوده است و حتی ساده ترین آزمایشات در خارج از بیمارستان ها انجام می شود.
سالاری از ریاست بیمارستان شهید بهشتی انزلی خواست دستگاههایی که نیازمند ارتقاء هستند را شناسایی و اعلام کرده تا اعتبار لازم برای خرید آنها تامین شود.
وی خاطر نشان کرد : آزمایشگاه بیمارستان باید برای استفاده عموم باز باشد و در دو نوبت صبح و عصر به مردم خدمات دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه تاکید کرد : منطقه آزاد انزلی یک فرصت برای این شهرستان و استان محسوب می شود ومی تواند با اختصاص درصدی از درآمد خود به بخش بهداشت و درمان در این زمینه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمک شایانی نماید.
استفاده از ظرفیت رفاهی ادارات برای اسکان پزشکان متخصص غیر بومی و افزایش توان بیمارستان شهید بهشتی انزلی برای استفاده از بخش آموزشی و درمانی با استفاده از پتانسیل دانشگاه آزاد از دیگر مواردی بود که سالاری به آن اشاره کرد.

بندرانزلی به کلینیک غربالگری سرطان نیاز دارد
رییس بیمارستان شهید بهشتی انزلی از نیاز این شهرستان برای راه اندازی کلینیک غربالگری سرطان خبر داد و افزود : در ساختار این کلینیک نیروی انسانی دیده نشده است به همین منظور از دانشگاه علوم پزشکی گیلان می خواهیم در این زمینه به ما کمک کنند .
دکتر مرتضی فلاح کرکان در ادامه با اشاره به قدمت پایگاه انتقال خون این شهرستان گفت : ضریب انتقال خون در استان گیلان ضعیف شده و با توجه به اینکه  خدمات بانک خون در انزلی انجام نمی شود، نیازمند مساعدت دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه هستیم.
وی تاکید کرد : بیمارستان شهید بهشتی انزلی باید بتواند از پتانسیل دانشگاه پردیس در این شهرستان استفاده کند و این امر ارتقاء شهرستان و استان را در بخش بهداشت و درمان در پی خواهد داشت.
دکتر بابک صیاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی نیز آمادگی خود را برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری در انزلی بصورت پایلوت اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =