بولتون ، ادعای پیروزی زودهنگام ترامپ را شرم آور و دیکتاتور منشانه دانست

تهران – ایرنا – جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد انتخابات ۲۰۲۰ روز چهارشنبه ادعای پیروزی زودهنگام و هم زمان رخ دادن تقلب گسترده او را شرم آور و خودکامگی دانست.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت لندن؛ ترامپ اوایل امروز به وقت واشنگتن و هم زمان با ادامه شمارش آرا در بسیاری از ایالت های مهم و تعیین کننده، در سخنرانی از کاخ سفید ادعای رخ دادن تقلب گسترده و همچنین پیروزی خود را در انتخابات مطرح کرد.

همچنین الهان عمر نماینده مسلمان سومالیایی تبار و دمکرات کنگره، ترامپ را با حاکمان خودکامه سومالی مقایسه کرد که از پذیریش نتایج انتخابات خودداری می کردند.

جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات که گفته بود به باورش در صورت تکمیل روند شمارش آرا، پیروز خواهد شد، نیز رقیب جمهوری خواه خود را محکوم کرد.

جن اومالی دیلون مدیر ستاد مبارزات انتخاباتی بایدن گفت که ترامپ و حتی بایدن، تصمیم گیرنده در باره نتیجه این انتخابات نیستند، بلکه مردم نتیجه آن را تعیین می کنند.

در پی درخواست ترامپ برای توقف شمارش آرا، برخی منتقدان به طنز موجود در بیانیه واشنگتن در باره انتخابات ساحل عاج که به صورت هم زمان با انتخابات ایالات متحده برگزار شد، اشاره کردند که مقام های این کشور در آن خواستار نمایش تعهد ساحل عاج به روند دمکراتیک و حکومت قانون در این کشور آفریقایی شده بودند.

صدو پنجاهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم زمان با انتخابات سنا و مجلس نمایندگان این کشور در روز سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان