استاندار یزد: ظرفیت روستاها برای حل مشکل بیکاری استفاده شود

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: در سطح روستاها ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که باید از آنها برای حل بخشی از بیکاری جوانان استفاده کرد و حتی شاهد مهاجرت معکوس به سمت روستاها باشیم.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در کارگروه توسعه و اشتغال استان با قدردانی از تلاش‌های انجام گرفته در سطح روستاها افزود: باید برنامه‌هایی در  روستاها اجرایی شود که بتوان از استعدادهای هر منطقه برای خدمت به مردم و اشتغال بهره گرفت.

وی در ادامه به اهمیت نظارت مسوولان بر اجرای برنامه‌ها در اشتغال در بخش‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: توجه به بعد نظارت و پیشگیری بر اجرای برنامه‌های کارگروه اشتغال از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است که بعد از تصویب چه روندی را در فواصل مختلف طی می‌کند.

استاندار یزد با بیان اینکه تولید و اشتغال از اهمیت بسزایی برخوردار است به اهمیت اجرای برنامه‌ها با عنایت به ساختارهای روستایی و بهره‌گیری از شوراهای اسلامی و جلب همکاری آنها اشاره و بیان کرد: برای تصمیم‌گیری در اشتغال روستاها باید از همکاری شوراها و مشارکت آنها استفاده کرد.

طالبی با تشکر از دستگاه‌هایی که در تبصره ۱۸ عملکرد خوبی دارند اظهار کرد:  در این تبصره، عملکرد استان فراتر از سهمیه کشوری است که این تبلور فعالیت و  پویایی برخی از دستگاه‌هاست و باید حتی برخی دستگاه‌هایی که عقب ماندند را به تحرک بیشتر واداشت .

همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد به اهمیت پیگیری تبصره ۱۸ اشاره کرد و گفت: ارائه گزارش اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای شهرستان اشکذر و ابرکوه و بررسی تبصره ۱۸ دو دستور کار کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری است.

سید مجتبی حسینی‌پور افزود: در استان ۴۵ روستا را در دست مطالعه داریم که بعد از مطالعات و تصویب به مرحله‌ اجرا می‌رسد و شوراهای اسلامی روستاها مکلف هستند در اجرا و نظارت بر برنامه‌ها نقش موثری داشته باشند تا اهداف و طرح‌ها  به سرعت اجرایی شود.

یزد با سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی چهارمین استان صنعتی کشور محسوب می شود و ۸۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری آن در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی زندگی می‌کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =