سبک زندگی زنان ایثارگر باید ترویج شود

تهران - ایرنا - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان زن را گنجینه بسیار بزرگی دانست که توجه و ترویج ابعاد زندگی و شخصیت آنان می‌تواند باعث حل بسیاری از مشکلات جامعه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ‌سعید اوحدی روز چهارشنبه در دومین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهید، جانباز و آزاده افزود: این کنگره با پیشنهاد دکتر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار می‌شود. این کار باید فارغ از رویکردهای کلیشه‌ای پیگیری و اجرا شود و نتیجه آن باید منجر به حل بخشی از مسائل امروز جامعه با کمک گنجینه عظیم ایثارگران زن شود.
وی افزود: در خصوص اهداف این کنگره باید به طور مشخص تصمیم‌گیری شود و به عنوان مثال اگر باید سبک زندگی ایثارگران زن ترویج شود باید به خوبی در این حوزه فعالیت شود. مقام معظم رهبری در زمانی واژه اقتدار معنوی را مطرح کردند و به بیان ایشان اقتدار معنوی باعث سربلندی و قدرت یک جامعه می‌شود. بسط اقتدار معنوی نیز می‌تواند یکی دیگر از اهداف این کنگره باشد.
معاون رئیس جمهوری تأکید کرد: یکی از نکات مهمی که باید در اهداف کنگره به صورت جدی مورد توجه باشد موضوع گام دوم انقلاب است. چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود و به بیان مقام معظم رهبری وارد چله دوم انقلاب شده‌ایم.

توجه به ایثارگران و شهدای زن یک ضرورت است
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری نیز در این جلسه تأکید کرد: توجه به ایثارگران و شهدای زن یک ضرورت است و امیدواریم با همکاری تمام اعضای ستاد برگزاری این کنگره بتوانیم در چهلمین سال دفاع مقدس فعالیت‌های خوبی را در زمینه زنان ایثارگر داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به اینکه به دلیل کرونا بخش مهمی از این کنگره به صورت مجازی برگزار خواهد شد، لازم است که قبل و بعد از این کنگره جریان‌سازی لازم را در عرصه‌های مختلف رسانه‌ای، اجتماعی، هنری، فرهنگی و سایر عرصه‌ها داشته باشیم. از جمله اقداماتی که می‌توان در این مسیر انجام داد اعلام فراخوان مسابقه برای بخش‌های مختلف کنگره است.
ابتکار تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب و ماندگاری که می‌توان در ارتباط با این کنگره انجام داد، کاشت نهال به یاد شهدا و ایثارگران زن است. این اتفاق می‌تواند در زمان‌های مختلف انجام شود و منحصر به زمان کنگره نباشد. قطعاً با هم‌افزایی موجود بین دستگاه‌ها می‌توانیم یاد و خاطره شهدای زن را زنده نگه داریم و نقش عظیم آن‌ها در دفاع مقدس را بازگو کنیم.

فعالیت‌ها در برگزاری کنگره ملی بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده
سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در خصوص برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده و فعالیت‌هایی که در گذشته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بزرگداشت شهدا و ایثارگران زن انجام شده است پرداخت.

شهدای شاخص زن الگوهای خوبی برای جوانان امروز
فریده اولاد قباد، مشاور امور زنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدای شاخص زن الگوهای خوبی برای جوانان امروز هستند گفت: جای خالی شهدای زن در بسیاری از زمینه‌ها از جمله در کتاب‌های درسی و آموزشی احساس می‌شود و این شهدا باید بیش از پیش به مردم معرفی شوند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =