مهرواره استانی سربازان کوچک حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: مهرواره استانی «سربازان کوچک حاج قاسم سلیمانی»، با مشارکت دفتر امور زنان و خانواده استانداری، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در کانون خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، طاهره حمیدی افزود: این مهرواره به مناسبت گرامی‌داشت ۱۳ آبان و پاسداشت سردار شهید سلیمانی و شهدای مقاومت برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: فراخوان مهرواره استانی سربازان کوچک حاج قاسم سلیمانی با هدف معرفی قهرمانان ملی، صیانت از میراث گران‌بهای شهدای والامقام به ویژه شهدای مدافع حرم و شهدای مقاومت و همچنین ترویج مکتب حاج قاسم که به تعبیر مقام معظم رهبری، پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) بود، همزمان با ۱۳ آبان و روز دانش‌آموز منتشر شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: این مهرواره با مشارکت دفتر امور زنان و خانواده استانداری، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در ۲ بخش ادبی شامل نگارش و خوانش شعر و قطعه ادبی و همچنین در بخش فرهنگی شامل معرفی شخصیت و ثبت خاطرات با موضوعات وطن، ایثار و شهادت، شهدای مقاومت، قطعه ادبی در وصف حاج قاسم سلیمانی و شهدای نوجوان ویژه گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

براساس این گزارش شرکت کنندگان با انتخاب موضوع آثار خود می‌توانند تا ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹ آثار بخش ادبی خود را در قالب فایل صوتی و همچنین متن تایپ شده اثر با خط B Nazanin۱۴ از طریق شبکه‌های مجازی به شماره ۰۹۳۹۲۲۴۱۹۹۸ و در بخش فرهنگی ویدیوهای ۱۸۰ ثانیه‌ای تولیدی خود را در قالب فرمت MP۴ به شماره ۰۹۳۳۴۸۱۹۲۹۷ ارسال کنند.

اختتامیه این مهرواره همزمان با اولین سالگرد شهادت شهید سرافراز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار و به صاحبان آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =