۲ باغ میزبان مجالس عروسی در ورامین پلمب شد

تهران-ایرنا- رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت: ۲ باغ که به صورت مخفیانه میزبان مجالس عروسی در ورامین بود، شناسایی و پلمب شد.

سیدعباس میری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی اعمال محدودیت‌های کرونا که با موج سوم شیوع کرونا آغاز شده، بازرسان اتاق اصناف شهرستان ورامین با حضور در مناطق مختلف نسبت به بررسی وضعیت فعالیت واحدهای مختلف صنفی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی آنان، اقدام می‌کنند.

وی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا، فعالیت تالارهای پذیرایی به منظور میزبانی از مجالس عروسی و یا عزاداری ممنوع بوده و ۱۳ تالار پذیرایی شهرستان ورامین بهترین دوران کار خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل کردند تا سلامتی مردم حفظ شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت: با وجود ممنوعیت‌های اعلام شده و همراهی تالارداران، برخی از مردم بدون توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، به صورت مخفیانه اقدام به برپایی مجالس عروسی در باغ‌های شخصی اطراف شهرستان می‌کنند که شناسایی و برخورد با آن‌ها در دستور کار اتاق اصناف قرار گرفت.

وی همچنین از آغاز اجرای طرح محدودیت فعالیت اصناف بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

میری اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت گروه‌های دو، سه و چهار اصناف در شهرستان ورامین تا زمان اعلام ستاد کرونا ممنوع است و اعمال این محدودیت‌ها از امروز آغاز شده است.

وی گفت: جلسه مشترکی با مسوولان واحدهای تجاری و پاساژهای شهرستان ورامین برگزار شده و لزوم تعطیلی اصناف به آنان یادآور شده و در صورت عدم توجه به دستورالعمل‌ها، واحدهای متخلف پلمب می‌شود.

ورامین با بیش از۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

بیش از ۱۴ هزار واحد صنفی در ورامین فعالیت می‌کنند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۴۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۸۵۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۴۶ هزار و ۱۶۴ نفر رسید.
دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۶ هزار و ۵۷۹ نفر رسید.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =