جمع‌آوری کارتن خواب‌ها در منطقه ۱۹ تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: طرح جمع‌آوری کارتن خواب‌ها با همکاری سازمان رفاه و خدمات اجتماعی، نیروهای یگان ویژه منطقه و عوامل شهرداری و مددکار اجتماعی در محدوده خلازیل آغاز شده است.

به گزارش روز چهارشنبه شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی افزود: این طرح از چهارشنبه گذشته به صورت ویژه در کنار فعالیت مقابله با آتش افروزی ها در محدوده خلازیل اجرا و طی گشت زنی ها ۲۰ کارتن خواب جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به استمرار این طرح در منطقه با توجه به فرارسیدن فصل سرما و تجربه موفق سال گذشته افزود: هر شب سه گشت در محدوده خلازیل افراد معتاد و کارتن خواب را جمع آوری و برای اسکان به مددسرای مهر منتقل می کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: طرح جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب ها هرشب توسط عوامل ۱۳۷ منطقه و از طریق گشت های سازمان رفاه و خدمات اجتماعی بطور مستمر انجام می شود و شهروندان منطقه نیز می توانند به منظور تسریع در فعالیت ساماندهی افراد کارتن خواب، موارد مشاهده شده را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.

به گفته این مسئول مددسرای منطقه ۱۹ در بزرگراه شهید کاظمی واقع شده است که ظرفیت پذیرش ۱۰۰ نفر را دارد و ضمن پوشش بخش قابل توجهی از مراجعین بصورت خود معرف، هرشب نیز افراد شناسایی شده طی گشت های سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به این مکان منتقل می شوند.

شناسایی و رفع ضربتی سد معبر اصناف در معابر اصلی جنوب شهر

شهردار منطقه ۱۹ تهران اظهار کرد: اصنافی که با ایجاد سد معبر باعث نازیبایی شهری و ایجاد مشکل در تردد شهروندان می شوند در مرحله اول اخطار دریافت می کنند.

علی توکلی گفت: شناسایی اصناف مزاحم به منظور صدور اخطار به آن ها و پیگیری برای رفع سد معبر این اصناف طرحی است که در قالب یک برنامه منسجم تا ۲۰ آبان نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در این طرح ویژه، اصنافی که با مستقر کردن وسایل مختلف اقدام به ایجاد سد معبر و نازیبایی شهر می کنند شناسایی شده و پس از ابلاغ اخطار به آن ها، ۴۸ ساعت مهلت دارند تا زواید فیزیکی خود را جمع آوری کنند.

به گفته توکلی درصورت عدم توجه به اخطارها، زواید فیزیکی توسط عوامل معبربان وشهربان جمع آوری و معبر باز می شود.

شهردار منطقه خاطرنشان کرد: طرح ضربتی رفع سدمعبر اصناف در ۳۰ معبر اصلی منطقه از جمله میعاد، میثاق، بهمنیار، لطیفی، شهید صمدی، میلاد، آموزگار، شکوفه، زلفی، مهران، بخشنده، شهید ورامینی، طالقانی، نور و سهیل شمالی در حال انجام است.

همچنین پوریای ولی، شهید شکری، مهران، میلاد، بهمنیار، لقمان، رحمان شمالی، بدر، انقلاب، احد، پوریای ولی، جانباز و سهیل از دیگر معابر اصلی تعیین شده منطقه در اجرای این طرح هستند. مغازه های اغذیه فروشی، سوپرمارکت ها، میوه و سبزی فروشی ها نیز از جمله اصنافی هستند که اقدام به سدمعبر و ایجاد مشکل در تردد با اشغال فضایی از معابر می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =