درگیری مقابل کاخ سفید

تهران - ایرنا - به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، تعدادی از تجمع کنندگان در مقابل کاخ سفید در واشنگتن با یکدیگر درگیر شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این خبرگزاری به دلایل این درگیری و اینکه این افراد از معترضان و یا موافقان ترامپ بوده اند و یا بین این دو گروه روی داده، اشاره نکرده است.

در همین حال برخی رسانه‌ها از بازداشت حدود ۴۰ نفر در مرکز لس‌آنجلس در بحبوحه افزایش تنش‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر دادند.
شبکه «راشاتودی» نیز گزارش کرد برخی هواداران ترامپ نزدیک کاخ سفید با شماری دیگر درگیر شده و این نزاع به چاقوکشی منتهی شده است. گفته می‌شود در این درگیری چهار تن مجروح شده‌اند.

با نزدیک شدن به پایان شمارش آرای انتخابات آمریکا نگرانی‌ها از وقوع درگیری و شورش خیابانی در برخی از شهرها، به ویژه در نیویورک و واشنگتن بالا گرفته است. به همین خاطر ما شاهد دیوارکشی مراکز خرید و مغازه‌ها و برخی مکان‌های دیگر در این دو شهر هستیم. 

این نگرانی‌ها از آنجا ناشی می‌شود که در ماه‌های منتهی به انتخابات شهرهای مختلف آمریکا درگیر اعتراضات خیابانی به لزوم رعایت حقوق انسانی سیاهان این کشور بودند. از این رو کارشناسان احتمال می‌دهند که در صورت ابهام در نتیجه انتخابات و احتمال باخت دونالد ترامپ ممکن است خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور درگیر اعتراض‌های خشونت آمیز شود. 

اکنون بعد از زیر سوال بردن سلامت انتخابات از سوی دونالد ترامپ و ادعای دزدیده شدن آن نشانه‌هایی از درگیری در واشنگتن مشاهده شده است. 

در این مورد خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از وقوع درگیری در محوطه کاخ سفید در این شهر خبر داده است. در خبر اسپوتنیک به جزئیات درگیری اشاره نشده است. 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیروز سه شنبه برگزار شد و بر اساس آرای شمارش شده تاکنون بایدن 238 رای الکترال و دونالد ترامپ 213 رای الکترال بدست آورده اند 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha