دبیر: بی‌توجهی به کشتی شانس ایران را در المپیک کاهش می‌دهد

ساری - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی گفت : بی توجهی مالی و زیرساختی به رشته کشتی در سطح ملی و استانی شانس ایران را در کسب مدال در رقابت‌های المپیک توکیو کاهش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علیرضا دبیر عصر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ورزشی مازندران در ساری افزود: پیش از این نیز هشدارهایی در ارتباط با بی مهری و بی توجهی به رشته کشتی در سطح ملی داده شد اما این دغدغه ها همچنان نیز برجای خود باقی است و اگر به این دغدغه ها توجه نشود، احتمال افول بیش از پیش این رشته ورزشی وجود دارد.
وی اضافه کرد : بی توجهی به رشته ورزش کشتی در سطح ملی اعم از دولت ، وزارت ورزش و در سطح استان ها نیز مدیران ارشد استانی باعث شده از یک دهه گذشته تاکنون تمایل روی‌آوری جوانان به کشتی با کاهش شدید مواجه شود.
قهرمان جهان و المپیک اظهار داشت: براساس آمار رسمی در یک دهه گذشته تعداد ورزشکاران کشتی در سطح کشور حدود یک میلیون نفر بود و این در حالیست که بررسی فعلی نشان می دهد که این آمار زیر ۵۰ هزار نفر رسیده است و این کاهش شدید روی آوری جوانان به کشتی زنگ خطر را به صدا درآورد.
دبیر دلیل استقبال سرد از ورزش کشتی را بی توجهی مالی به این رشته بیان کرد و خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی توجهی که به فوتبال می شود به کشتی و سایر رشته ها انجام نمی شود و این رویه باعث شده تا جوانان و نوجوانان ما نیز به سمت ورزش سوق پیدا نکنند.
رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی گفت: اگرچه ما نیز توجه به ورزش فوتبال را امر طبیعی می دانیم، ولی نباید این توجه به گونه ای باشد که سایر رشته ها از جمله کشتی زیر سایه قرار گیرند و این انتقاد شدید ما به دولت و وزارت ورزش از گذشته و حال است.
دبیر اضافه کرد: همه ما باید در سطح ملی و استانی به رشته کشتی به خصوص در استان مازندران که ورزش اول مردم این خطه محسوب می شود و کشور نیز مدیون کشتی گیران این استان در عرصه های برون مرزی است، بیش از گذشته توجه داشته باشیم.
انتخاب یک مازنی در هیات رییسه فدراسیون 
رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در مورد مطالبه مردم این استان در مورد قرارگیری یک عضو کشتی در هیات رییسه فدراسیون گفت: پیش از این نیز حسن رنگرز مدیرکل فعلی ورزش استان به عنوان کشتی گیر پیشکسوت مازنی در هیات رییسه فدراسیون حضور داشت.

دبیر اظهارداشت: بزودی با مشورت استان از بین پیشکسوتان کشتی فردی که بتواند به کشتی کشور کمک کند در هیات رییسه قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: به هر حال هم اکنون نیز مازندران در بهترین بخش فدراسیون که همان تیم ملی نونهال در اختیار سرمربیان مازنی است و بهترین بخش مربیگری نونهالان و آینده سازان کشتی است.

رییس فدراسیون کشتی افزود: در هر صورت علاوه بر ما همه باید به کشتی مازندران کمک کنند و انتظار ما از رسانه ها بیشتر است.

دبیر با اشاره به رکود ورزش در کرونا به خصوص کشتی افزود : در مجموع دنیا با مشکل در کشتی در آینده در رده نوجوانان و جوانان مواجه می شود و باید با برنامه ریزی این مشکلات در کشور کمتر شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =