۵۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در باشت شناسایی شدند

گچساران-ایرنا-فرماندار باشت گفت: از اسفند سال گذشته تاکنون ۵۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شده اند.

به گزارش ایرنا، سید مسعود حسینی روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونای باشت اظهار داشت: ۲ هزار و۳۳۸  تست بیماری کرونا در باشت انجام شده است که بیش از۲۵ درصد از نمونه های انجام شده مثبت بوده است.

وی بیان کرد: براساس آمار، ۱۲ نفر از شهروندان این شهرستان به علت ویروس کرونا جان خود  را از دست داده اند.

فرماندار باشت با اشاره به نزدیکی این شهرستان به گچساران به عنوان یکی از نقاط سیاه کشور از مردم این شهرستان خواست تا با انجام مراقبت های بهداشتی وحذف سفرهای غیرضروری سهمی در مهار بیماری ویروس کرونا داشته باشند.

به گفته حسینی ،تعطیلی و محدودیت در فعالیت های مکان های ورزشی،زیارتی،صنوف پرخطر،برپایی ایستگاه های غربالگری از جمله تلاش های مسئولان باشت برای کنترل بیماری کرونا در هشت ماه گذشته تاکنون بوده است. 

وی گفت: هم اکنون وضعیت بیماری ویروس کرونا در باشت زرد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست گفت:میزان مرگ و میر بر اثر بیماری ویروس کرونا در باشت  کمتر از نرخ کشوری و استان کهگیلویه و بویراحمد است.

محمدمهدی بانشی افزود: در حالی که ۵.۷ درصد  بیماران مبتلا به بیماری ویروس کرونا در کشور و ۱.۵۷ درصد این بیماران در استان جان خود را از دست داده اند.میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در باشت ۱.۴۵ درصد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد:۲هزار و ۵۰۰ بازرسی برای نظارت بر نحوه  مراقبت های بهداشتی پیشگیری از بیماری ویروس کرونا از مکان ها و دستگاه های باشت انجام شده است و متخلفان ۵۶ اخطار دریافت کرد.

وی از مسئولان خواست تا با تشکیل یک تیم منسجم برای تحقق مراقبت های بهداشتی به ویژه در آئین ختم و مکان های عمومی همت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها