۵۹ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی استان مرکزی بستری شدند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۵۹ بیمار کرونایی جدید در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی این استان بستری شدند و عده ای نیز در قرنطینه خانگی قرار گرفتند.

دکتر سید «محمد جمالیان» عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت، بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی، ۲۹۶ مورد جدید در استان مرکزی به ثبت رسیده که با احتساب این آمار، تعداد موارد شناسایی شده به این ویروس در استان به ۲۵ هزار ۳۱ مورد رسیده است.

وی بیان کرد: ۲۳۷ مورد از بیماران جدید شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته نیز باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و بهبودی کامل در منزل خود در قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: در این مدت، ۱۴ مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان مرکزی به ثبت رسیده که با این آمار، مجموع فوت شدگان از این ویروس در این استان به ۹۳۲ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام دکتر «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته،  اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۴۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده است که ۲ هزار و ۸۵۲ نفر از آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و در این مدت، ۴۱۹ بیمار مبتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

تاکنون ۵۰۰ هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده ‌اند.

نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در استان مرکزی، اول اسفندماه سال ۹۸ پس از قم به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =