۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84099046
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری ۲ موبایل قاپ در سه راه آذری تهران

تهران- ایرنا- رئیس کلانتری ۱۱۱ "هفت چنار" از دستگیری ۲ موبایل قاپ و اعتراف آنان به ۸۰ فقره موبایل قاپی خبر داد و گفت: این افراد در حوالی سه راه آذری موبایل قاپی می‌کردند.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس تهران، سرهنگ "هادی زمانیان" در این باره تصریح کرد: روز گذشته تیم عملیات کلانتری ۱۱۱ "هفت چنار" حین گشت زنی در حوالی "سه راه آذری" متوجه درگیری بین تعدادی از شهروندان با ۲ موتورسوار و بسته شدن خیابان شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: گشت انتظامی کلانتری برای بررسی موضوع به محل درگیری مراجعه که یکی از شهروندان اظهار کرد، در حال عبور از خیابان بودم که موتورسواران گوشی موبایلم را که در حال مکالمه بودم، قاپیده و قصد متواری شدن از محل را داشتند که به علت سرعت زیاد، تعادل شان را از دست دادند و به زمین خوردند که با کمک سایر شهروندان موفق به دستگیری آنها شدم.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از متهمان تلفن همراه شاکی کشف شد، افزود: با کشف گوشی سرقتی هر دو متهم که چاره ای جز به ارتکاب جرم نداشتند به جرم ارتکابی اعتراف و به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار انتقال یافتند.

رئیس کلانتری "هفت چنار" اضافه کرد: متهمان در کلانتری به ۸۰ فقره موبایل قاپی با همکاری یکدیگر در محدوده جنوب غرب تهران اعترف کردند و تاکنون ۱۵ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

زمانیان افزود: سارقان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

مأمور قلابی، در جنوب تهران بازداشت شد 
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مرد جوانی خبر داد که به بهانه ازدواج و استخدام از قربانیان خود اخاذی می کرد.  

سرهنگ کارآگاه " احمد نجفی " در تشریح این خبر، گفت: یکم آبان ماه امسال خانم جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۱۶ تهران از شخصی بنام عمران ۳۵ ساله به اتهام "اغفال و اخاذی با جعل عناوین دولتی" شکایت کرد.

وی ادامه داد: پرونده با موضوع جعل عنوان تشکیل و برای رسیدگی با دستور بازپرس دادسرا در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی برای دستگیری متهم و بررسی های تخصصی قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی با حضور در اداره پنجم اعلام داشت، حدود چهار ماه پیش با مرد جوانی بنام عمران آشنا شدم که شغل خود را مأمور پلیس معرفی کرد و اکثر اوقات با لباس یک دست مشکی (نوپو) او را می دیدم و به واسطه این موضوع به خانواده ام اطلاع دادم و به وی اعتماد کردم و قرار شد به خواستگاریم بیاید.

 نجفی ابراز کرد: شاکی ادامه داد، بعد از قرار گذاشتن برای خواستگاری وی اظهار کرد برایش مشکل مالی پیش آمده و از آنجایی که او توانسته بود در این مدت اعتماد کامل من را جلب کند، مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به همراه خودرو ۲۰۶ شخصی ام را در اختیار وی قرار دادم، پس از دو روز دیگر عمران پاسخگوی تلفنم نبود و ناپدید شده است.  

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: کارآگاهان به دنبال اظهارات شاکی طی انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی مخفیگاه مأمور قلابی را در محدوده جنوب تهران شناسایی کردند و با هماهنگی قضائی متهم پرونده در یکم آبان ماه دستگیر و خودرو شاکی به همراه البسه پلیسی مورد استفاده نیز کشف و به اداره پنجم منتقل شد

وی گفت: متهم در بازجوئی های پلیس به ۱۰ فقره سرقت بدین شیوه معترف شد که با تحقیقات کارآگاهای ۶ تن از شاکیان در این رابطه شناسایی شدند.  

این مقام انتظامی با بیان اینکه ۴ تن از مال باختگان مرد می باشند متهم به بهانه استخدام از آنها مبالغی دریافت کرده است، افزود: یکی از مال باختگان اظهار کرد که ۱۱۹ گرم طلا به امید استخدام به وی پرداخت کرده ام.  

نجفی گفت: متهم با صدور قرار مجرمیت برای تکمیل تحقیقات در اختیار اداره پنجم قرار دارد.
 

دستگیری مالخر گوشی سرقتی
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری مالخری گوشی سرقتی خبر داد که به ازای فروش مواد مخدر گوشی سرقتی دریافت کرده بود.

 سرهنگ "سعید مجیدی" در تشریح این خبر گفت: مهر ماه سال جاری پرونده ای با موضوع زورگیری و سرقت گوشی موبایل از خانمی میانسال در کلانتری ۱۴۷ گلبرگ تشکیل و با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی بیان داشت: مال باخته در خصوص نحوه سرقت گوشی اش به پلیس گفت، عصر چهارشنبه در حال عزیمت از محل کار به سمت منزلم بودم که در خیابان دماوند یک دستگاه موتورسیکلت هوندا به سمت من آمد و با تهدید سلاح سرد، گوشی نوکیا لمسی بنده را به زور سرقت کرد.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی، مشخص شد تلفن شاکی در اختیار یکی از مجرمان سابقه دار که به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد، می باشد، افزود: با هماهنگی قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و تلفن شاکی از مخفیگاهش کشف شد.

وی گفت: متهم به مالخری گوشی سرقتی به ازای فروش موادمخدر اعتراف و اظهار کرد گوشی سرقتی را از فردی به نام امیر گرفته است.

مجیدی با بیان اینکه مالخر گوشی سرقتی بادستور قضائی روانه زندان شد، گفت: دستگیر سارق گوشی سرقتی در دستور کار قرار دارد.

بازداشت سارق خودرو در گشت زنی انتظامی
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی گفت: سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز دستگیر شد.
 
سرهنگ "کرم یوسفوند" در تشریح این خبر، گفت: ساعت ۱۷:۰۰ نهم آبان ماه اکیپی از کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده خاوران به یک دستگاه خودرو تیبا که با سرعت زیاد در حال حرکت بود، مظنون می شوند.

وی افزود: با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد خودرو بیست و یکم مهر ماه در محدوده کلانتری ۱۵۸ کیانشهر سرقت شده است.

یوسفوند بیان داشت : کارآگاهان در ادامه به خودرو مسروقه نزدیک شده و به راننده آن دستور ایست می دهند که سارق پس از شنیدن دستور پلیس با افزایش سرعت و انجام حرکات مخاطره آمیز وارد خیابان های فرعی افسریه شده و فرار می کند.

این مقام انتظامی گفت: افسر اکیپ جهت جلوگیری از خسارت های احتمالی با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک چند تیر به سمت لاستیک های عقب خودرو می کند که با متوقف شدن خودرو سارق که نیما نام داشت دستگیر می شود.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی گفت: با دستگیری نیما پرونده قضائی برای وی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ارجاع شد.

کشف ۱۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو
رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۳ سارق لوازم خودرو و یک مالخر اموال سرقتی خبر داد و گفت: متهمان به ۱۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند.

سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چهار فقره سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده زمانی مشخص در منطقه "نازی آباد" موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از ماموران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی، تیم عملیات کلانتری موفق شدند، یکی از سارقان را شناسایی کنند، گفت: بررسی اولیه نشان از این داشت که متهم ۲۶ ساله با تشکیل باندی ۳ نفره و شناسایی خودروهای با ایمنی کمتر لوازم داخل خودرو را سرقت می کنند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و ماموران کلانتری موفق شدند، متهم را با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: متهم در کلانتری ۱۰۰ فقره سرقت با همکاری ۲ تن از همدستانش اعتراف و اظهار کرد، اموال سرقتی را به مالخری می فروخته اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو سارق و مالخر اموال سرقتی شناسایی شد، اضافه کرد: در عملیات های منسجم هر ۳ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و ۱۸ رینگ خودرو به همراه ۱۰ حلقه لاستیک خودرو، ۲ عدد اره چوب و ۴ دستگاه دریل از آن مکان کشف شد.

وی گفت: تا کنون تعدادی از  مال باختگان شناسایی و متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از شهروندان خواست: از پارک کردن خودرو در مکان های تاریک و کوچه های خلوت تا جای ممکن خودداری کنند و حتی الامکان وسیله نقلیه خود را در پارکینگ های موجود در سطح شهرها پارک کنند و اصول امنیتی مانند استفاده از قفل فرمان، دزدگیر خودرو و قفل پدال را برای به حداقل رسیدن امکان سرقت خودرو رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها