۸۸درصد قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از گروه های آسیب پذیر هستند

گچساران-ایرنا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: گروه های آسیب پذیر از جمله افراد دارای بیمارهای زمینه ای، سالمندان ، زنان باردار، بیماران پیوند عضو و سرطانی ،۸۸درصد از جان باختگان بیماری کووید ۱۹ را در استان تشکیل می دهند.

محمدمهدی بانشی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حفاظت از گروه های آسیب پذیر در برابر بیماری ویروس کرونا نیازمند همدلی بیشتر خانواده ها و مسئولان است.

وی بیان کرد: انجام ویزیت های پزشکی در خانه و خریدهای ضروری برای این افراد نخستین گام برای حفاظت از گروه های آسیب پذیر در برابر بیماری ویروس کروناست.

وی تاکید کرد:تاکنون ۴۵هزار تست بیماری ویروس کرونا در استان انجام شده که حدود۱۴ هزار مورد از نمونه های انجام شده مثبت بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد:۵.۷ درصد بیماران کرونایی در کشور جان خود را از دست می دهند و این شاخص در کهگیلویه و بویراحمد ۱.۵درصد است.

بانشی ابراز داشت: میزان شناسایی بیماران کرونایی در استان ۲.۵ برابر شاخص کشوری است که شناسایی به موقع باعث کم بودن نرخ مرگ و میر درکهگیلویه و بویراحمد نسبت به کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری ویروس کرونا واکسن یا درمان خاص ندارد از شهروندان خواست نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدیت بیشتری داشته باشند.

بانشی اظهار داشت: تشدید  نظارت بر دستورالعمل های بهداشتی با مشارکت مردم نقش مهمی در کنترل این بیماری دارد.

وی افزود:انجام تست های هدفمند و گسترده راهکار مهم دیگری برای مهار این بیماری است که قرار است با افزوده شدن یک دستگاه انجام تست در استان این امر محقق شود.

بانشی عنوان کرد:قرنطینه خانگی و رهگیری افراد دارای بیماری ویروس کرونا از سوی مراقبان سلامت از دیگر راهبردهای کنترل این بیماری است.

وی گفت: آموزش،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیاز دیگری است که با مشارکت بیشتر رسانه های ارتباط جمعی و دستگاه های فرهنگی محقق می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد:تشییع وتدفین های با تعداد شرکت کنندگان بالا ضربات جبران ناپذیری به مردم استان در شرایط کرونایی زده است.

بانشی در مورد تجهیزات حفاظت شخصی مورد نیاز پرسنل بهداشت و درمان گفت:با وجود محدودیت های اعتباری اما تاکنون کمبودی احساس نشده است.

وی بدون اشاره به آمار گفت: تعداد زیادی از نیروهای بهداشتی شامل بازرسان، پرستاران،پزشکان، مراقبان،ماما ها در کهگیلویه و بویراحمد به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند.

 از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۸۳ درصد از بیماران کرونایی این استان بهبود یافته اند.

در این مدت ۲۱۸ نفر در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر کرونا تاکنون جان خود را از دست داده اند.

هم اینک ۲۹۹  بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

هم اکنون ۱۹ بیمار در بخش آی سی یو بیمارستان های این استان بستری هستند.

۵۰۰ تخت بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد برای مبتلایان به کرونا در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =