کمیته امداد ۸۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند

تبریز- ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۸۰۰ هزار شغل برای خانواده‌های تحت حمایت این نهاد تا پایان برنامه ششم توسعه، ایجاد خواهد شد.

سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در نشست شورای زکات استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه کمیته امداد منشاء خدمات زیادی بوده است، گفت: ۵۵۰ هزار فرصت شغلی در سه سال نخست برنامه ششم توسعه کشور توسط این نهاد و با روحیه جهادی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه مردم کشورمان بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان زکات در ۷ ماه گذشته پرداخت کردند، گفت: برای سال ۹۹ پیش بینی ما این بود که حدود ۸۲۰ میلیارد تومان جمع آوری کنیم ولی در این مدت بیش از ۸۴۰ میلیارد زکات پرداخت شده است.

بختیاری اضافه کرد: مردم همیشه از ما جلوتر هستند و  پیش بینی می‌کنیم تا پایان امسال  زکات پرداختی از مرز یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان فراتر برود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با دستور امام راحل (ره) تاسیس شد، ادامه داد: خدمات ارزنده این نهاد در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان، با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب تداوم داشته است.

رئیس کمیته امداد، اعتماد مردمی را مهم‌ترین سرمایه این نهاد دانست و گفت: امروز به لطف خدا و پاکدستی مدیران و کارکنان، اعتماد مردم به کمیته امداد در سطح بالایی قرار دارد و باید قدردان این سرمایه گرانقدر باشیم.

وی ادامه داد: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت در سه بخش اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی انجام می‌شود و از زمان آغاز فعالیت‌های اشتغال‌زایی در امداد، تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار خانواده به خودکفایی رسیده و از حمایت این نهاد خارج شده‌اند.

وی اظهار کرد: امسال با حمایت‌های مسئولان و شبکه بانکی مقرر شده است ۲۰۰ هزار شغل برای مددجویان ایجاد شود.
 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی هم در این نشست، کمیته امداد را یادگار بی‌نظیر امام راحل (ره) دانست و گفت: همه باید از این امانت بزرگ که از بدو تاسیس تاکنون خدمات ارزشمندی ارائه کرده است حمایت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم اقدامات کمیته امداد امام خمینی را در مقابله با شیوع ویروس کرونا در خانواده‌های محروم قابل تقدیر دانست و افزود: کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در دوران مبارزه با کرونا خوش درخشید و مردم خدمات ارزنده و فداکاری‌های این نهاد را فراموش نخواهند کرد.

وی بر لزوم نقش آفرینی موثر خیران در همراهی با کمیته امداد تاکید کرد و ادامه داد: مردم آذربایجان‌شرقی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۲ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی به کمیته امداد ارائه کرده‌اند که قدردان این مردم هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به میزان درآمدهای زکات در استان اشاره کرد و ادامه داد: از سال گذشته در پرداخت زکات واجب شاهد رشد ۸۰ درصدی بوده ایم.

وی به نقش زکات در رفع محرومیت خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: زکات ارزش بالایی در آموزه‌های دینی ما دارد و اگر اهتمام جدی شود، گره‌های بزرگی را باز می‌کند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت ارتباط جدی دبیرخانه زکات استان با صداو سیما خاطرنشان کرد: برای جذب زکات باید برنامه آموزشی و تبلیغی از رادیو و تلویزیون پخش شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =