جشنواره فرهنگی ورزشی یادواره سردار سلیمانی برگزار می شود

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: ‌جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی بنیاد شهید ویژه ایثارگران، یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در هفته بسیج پنجم آذر ماه تا دهه مبارک فجر برگزار می‌شود.

به گزارش حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) باتاکید بر برگزاری هدفمند جشنواره های ورزشی افزود: رویکرد معاونت فرهنگی و آموزشی تعامل، هم افزایی، مشارکت و اثرگذاری است که با حضور تشکل ها در این زمینه به نتیجه قابل قبولی می رسیم. به طور قطع اهمیت برگزاری برنامه های ورزشی و اردویی برای ایثارگران و جانبازان غیرقابل انکار است و هزینه در این زمینه به منزله پیشگیری خواهد بود.

مسابقه رالی با حضور خانواده ها

وی تصریح کرد: در جشنواره های ورزشی و اردویی باید به بخش خانوادگی از جمله مسابقات «رالی» توجه جدی شود. برای مثال در هر فصل یک مسابقه رالی با حضور خانواده ها برگزار و مسیر آن به «راهیان نور» و «مشهد» ختم شود. برای جشنواره ها باید پیوست فرهنگی و رسانه ای تعریف کرد و مشارکت دستگاه های مختلف از جمله وزارتخانه ها را موردتوجه قرار داد.

سردار سلیمانی افزود:‌ در برگزاری این جشنواره اردویی و ورزشی می توان بخش اجرا را به کارگروهی متشکل از تشکل ها سپرد و بنیاد شهید و امور ایثارگران بر جریان جشنواره نظارت داشته باشد. به طور کلی برای تعالی ورزش باید جشنواره ها را هدفمند برگزار کنیم.

مستند سازی مسابقات ورزشی و اردویی

حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران تهران بزرگ نیز در این جلسه با اثرگذار توصیف کردن جشنواره های ورزشی و اردویی یادآور شد: برای بهتر برگزار شدن جشنواره بهتر است به مواردی همچون «تعریف مبانی جشنواره، تعیین ساختار جشنواره، زمان، مکان و منابع توجه شود. به طورکلی هزینه های ورزش جانبازان نسبت به دیگر افراد بیشتر است بنابراین برای تامین منابع می توان از مشارکت گروه های مختلف استفاده کرد.

وی پیشنهاد داد: مستندسازی مسابقات نیز اهمیت دارد و باید کمیته ای برای تعیین رشته ها مشخص شود.

اجرای این جشنواره به تشکل های ایثارگر سپرده شود

عادل مهری، رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر نیز در بخشی از این جلسه با بیان این که جشنواره بزرگ فرهنگی و ورزشی در مسیر منطقی قرار دارد، گفت: با توجه به این که تشکل ها و نخبه های شاهد و ایثارگر از ظرفیت های خوبی برخوردارند و در بسیاری از حوزه ها صاحبنظر هستند، پیشنهاد می شود اجرای این جشنواره به تشکل ها سپرده شود و بنیاد شهید نیز نظارت بر روند برگزاری جشنواره را انجام دهد.

در ادامه این جلسه نمایندگانی از انجمن ها و تشکل های ورزشی ویژه ایثارگران به تبادل نظر پرداختند و بر نکاتی از جمله «اولویت بندی رشته های ورزشی جشنواره»، «زمانبندی و نحوه برگزاری جشنواره بر مبنای رشته ها»، «توجه به جانبازان کم تحرک»، «توجه به ورزش های انفرادی و کم خطر مانند شطرنج و دارت»، «استقاده از ظرفیت انجمن ها و تشکل ها»، «حضور رسانه ها در جشنواره ها و دیده شدن جانبازان ورزشکار»، «طراحی رشته هایی برای فرزندان و همسران شهدا»، «تعریف رشته های بانشاط برای همسران شهدا در قالب ورزش های همگانی»، «تشکیل شورای سیاستگذاری»، «تولید فیلم های مستند از جشنواره های ورزشی»،

«اولویت بندی و انتخاب رشته ها براساس شرایط کرونا» و «حضور نمایندگانی از ستاد ملی کرونا در جریان جلسات و برگزاری مسابقات» مورد تاکید قرار گرفت.

«جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی ویژه ایثارگران؛ یادواره سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت» از هفته بسیج تا دهه فجر به همت اداره کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =