لزوم توسعه دیپلماسی پلیسی ایران و هند

تهران - ایرنا - رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در دیدار با سفیر هند در ایران بر توسعه دیپلماسی پلیسی هر دو کشور تاکید کرد و گفت: مبارزه با جرایم بین‌المللی نیازمند توسعه همکاری‌های پلیسی بین کشورها و تقویت دیپلماسی پلیسی بوده و تحقق این مهم یکی از برنامه‌ های پلیس بین‌الملل ناجاست.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار هادی شیرزاد روز چهارشنبه در دیدار و گفت وگو با «گدام دارمندرا» سفیر هند در ایران افزود: پلیس بین الملل ناجا به عنوان متولی پیگیری همه امور بین الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خواستار گسترش همکاری در تمامی سطوح پلیسی شامل تبادل تجربیات، استفاده از ظرفیت های پلیسی دو کشور، تبادل هیات در سطح عالی رتبه و کارشناسی است.

وی بر توسعه دیپلماسی هر دو کشور تاکید کرد و گفت: مبارزه با جرایم بین‌المللی نیازمند توسعه همکاری های پلیسی میان کشورها و تقویت دیپلماسی پلیسی بوده و تحقق این مهم یکی از برنامه‌ های پلیس بین‌الملل ناجاست.

رئیس پلیس بین الملل ناجا با اشاره به ظرفیت‌های همکاری در خصوص موضوع مبارزه با تروریسم افزود: آماده انتقال دانش و تجربیات انتظامی خود به پلیس هندو هستیم از طرفی این کشور نیز باید تجربیات خود را در اختیار ما قرار دهد.

سردار شیرزاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با جرایم بین المللی است، عنوان کرد: می‌توانیم تجربیات موفق خود را در حوزه مبارزه با جرایم بین المللی در اختیار پلیس کشور هندوستان قرار دهیم.

«گدام دارمندرا» سفیر کشور هند در ایران نیز ضمن تشکر از برنامه‌ریزی برای این دیدار با اشاره به توانمندی‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران گفت: از برنامه‌های آموزشی دو جانبه استقبال می‌کنیم و حاضر به همکاری‌های آموزشی با پلیس جمهوری اسلامی ایران هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =