۹۱۶ نفر بر اثر کرونا در همدان جان خود را از دست دادند

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۹۱۶ نفر از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در این استان جان خود را از دست دادند.

دکتر رشید حیدری مقدم روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: اولین شهید مدافع سلامت استان همدان به نام سیده زهرا موسوی رافع پرستار بیمارستان سینا ثبت شد و تاکنون یک هزار و ۷۵۰ نفر از پرسنل کادر بهداشت و درمان استان به این بیماری مبتلا شدند.

وی گفت: در حال حاضر ۹۷۸ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند و این در ۱۰۰ سال اخیر در استان همدان سابقه نداشته است.

حیدری مقدم ادامه داد: پیک سوم از پیک اول و دوم خطرناک تر است و باید پروتکل ها را رعایت و جلسات را به حداقل برسانیم. 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جذب اعتبارات ملی از اولویت های مدیران استان باشد و اکنون برگشت اعتبار به خزانه کم شده و قابل قدردانی است.

حمیدرضا حاجی بابایی افزود: جذب اعتبارات ملی از اولویت های مدیران استان باشد و از ظرفیت تبصره پنج برای تسریع در اجرای طرحهای عمرانی استفاده شود.

وی ادامه داد: حوزه بهداشت و درمان استان در جذب اعتبارات ملی عملکرد بسیار خوبی داشته است و سایر دستگاها به این حوزه ورود پیدا کنند و اعتبارات ملی جذب کنند.

حاجی بابایی گفت: بانکهای استان در زمینه توسعه استان تلاش کنند و در بحث اعتبارات همراه تولید باشند.

وی با بیان اینکه بازگشت اعتبارات به خزانه به حداقل رسیده است و این حاصل زحمات و تلاش استاندار و مدیران استان است افزود: طرحهای بزرگ برای استان تعریف شود و با تهاتر نفتی آن را به سرانجام برسانیم‌. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همدان نیز گفت: ۲۰۲ میلیارد تومان اعتبار سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان اختصاص یافت.

اسکندر صیدایی گزارشی از وضعیت بودجه استان عنوان کرد و اظهار داشت: همدان از لحاظ کسب درآمدها در هفت ماه اول سال ۱۰۶ درصد درآمد را کسب و به خزانه واریز کرد که این آمار نشانه عملکرد خوب استان در حوزه کسب درآمدها است.

وی بیان کرد: اعتبار ۲۰ درصدی ۳۷ طرح برای تولید استان ابلاغ شده است که با همکاری بانکها در دست اقدام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =