چهار مداح مراسم ختم در دورود بازداشت شدند

خرم‌آباد - ایرنا - دادستان دورود گفت: چهار مداح در این شهرستان به دلیل حضور در مراسم ختم و رعایت نکردن مصوبات ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بازداشت شدند.

بابک آزادی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم، بازداشت مداحان متخلف در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در این راستا چهار نفر از مداحان که در مراسم ترحیم و فاتحه‌خوانی شرکت داشته‌اند پس از احضار و تفهیم اتهام مبنی بر تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی و رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا با قرار قانونی به بازداشتگاه معرفی شدند.

وی ادامه داد: اقدامات فوق در خصوص سایر مداحان متخلف نیز ادامه خواهد داشت.

لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است، چهار شهرستان الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

بر اساس تصمیم وزارت کشور از ساعت ۱۲ دوشنبه دوازدهم آبان تا پایان هفته جاری خروج خودروهای شخصی پلاک بومی از خرم‌آباد و ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به این شهرستان ممنوع شده است و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی متخلفین بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می‌کند.

تا ۱۲ آبان ماه ۴۲ هزار و ۹۳۸ مورد مثبت کرونا در لرستان شناسایی شده که از این تعداد ۸۵۷ نفر جان باخته اند و برگزاری مراسم عزا و عروسی در این استان ممنوع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =