سفیر ایران بر رفع مشکلات دانشجویان ایرانی در اوکراین تاکید کرد

تهران- ایرنا- سفیر ایران در کی‌یف در دیدار با معاون وزیر امور خارجه اوکراین ضمن گفت‌وگو درباره دور سوم مذاکرات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی، خواستار رفع مشکلات اخیر ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی در این کشور شد.

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در کی‌یف، «منوچهر مرادی» روز دوشنبه با «یوگنی ینین» معاون وزیر امور خارجه اوکراین ملاقات و درباره مهم‌ترین موضوعات مربوط به روابط دو کشور گفت‌وگو کرد.  

در این ملاقات طرفین ضمن ارزیابی مثبت از نتایج دور دوم مذاکرات درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در اطراف تهران، تاریخ و دستور کار دور سوم مذاکرات که قرار است در آذرماه ۱۳۹۹ (اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر) در کی یف برگزار شود را مورد تبادل نظر قرار دادند.

ینین ضمن قدردانی از رویکرد سازنده مسوولان جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اخیر، بر آمادگی اوکراین برای برگزاری شایسته دور بعدی مذاکرات در کی‌یف تاکید کرد.

همچنین با توجه به نشست مشورت‌های سیاسی ینین و عراقچی، معاونان وزرای امور خارجه دو کشور در تهران، طرفین ضمن ارزیابی مثبت از این مذاکرات، درباره نحوه پیگیری موضوعات مطروحه در مذاکرات تهران بحث و تبادل نظر کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشکلات اخیر ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی، ضمن قدردانی از مساعدت وزارت امور خارجه و دیگر بخش‌های دولت اوکراین، بر لزوم حمایت وزارت امور خارجه در جهت حل و فصل نهایی این مشکلات تاکید کرد.  

سفارت ایران در کی‌یف پیش از این نیز درباره عدم تمدید مجوز اقامت دانشجویان ایرانی در اوکراین با بیان اینکه تاکنون اقدامی در جهت اخراج دانشجویان ایرانی از این کشور صورت نگرفته، ابراز امیدواری کرده بود براساس وعده مسوولان اوکراینی، این موضوع به نحو مقتضی حل و فصل شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =