لوکاشنکو: ایران شریک مهم سیاسی و اقتصادی بلاروس در خاورمیانه است

تهران- ایرنا-✅رییس‌جمهوری بلاروس ایران را شریک مهم سیاسی و اقتصادی بلاروس در خاورمیانه عنوان کرد و گفت: دو کشور ظرفیت‌های بالایی دارند که به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است.  

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در مینسک «سعید یاری»  سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک، استوارنامه خود را تقدیم «الکساندر لوکاشنکو»  رئیس‌جمهور بلاروس کرد.

✅رییس جمهور بلاروس در این دیدار،  ایران را شریک مهم سیاسی و اقتصادی بلاروس در خاورمیانه عنوان کرد و گفت:  دو کشور ظرفیت‌های بالایی دارند که به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است.  

✅لوکاشنکو ضمن استقبال از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران از سوی سازمان ملل اظهار امیدواری کرد: اقدامات سازنده دیگری در راستای تثبیت اوضاع نظامی - سیاسی در خاورمیانه انجام شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان تصریح کرد: موج دوم پاندمی کرونا، وخامت اوضاع اقتصادی جهان، تشدید درگیری‌های بین‌المللی، پیدایش تهدیدهای جدید در فضای اطلاع‌رسانی، چالش‌های مهمی برای بشریت محسوب می‌شوند.

لوکاشنکو با اشاره به شرایط سیاسی بلاروس خاطرنشان کرد: ما قاطعانه از منافع اکثریت شهروندانی که به بلاروس متحد رأی داده‌اند، دفاع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بلاروس اکنون دوران سختی را پشت سر می‌گذارد که مربوط به حمایت از استقلال، ثبات در کشور و گفت‌وگو در جامعه است، ابراز داشت: رویدادهای امروز به امتحانی برای همه بلاروس‌ها و نه فقط مقامات تبدیل شده است.

رییس ‌جمهور بلاروس کرد: من به عنوان رئیس دولت با مسئولیت‌پذیری اعلام می‌کنم که ما می‌توانیم به صورت موثر در برابر چالش‌ها و تهدیدهای خارجی ایستادگی کنیم، ثبات سیاسی داخلی را تامین کنیم، از تفرقه درون جامعه و اراده خودسرانه برخی عناصر رادیکال جلوگیری کنیم.

لوکاشنکو با اشاره به رویکرد مینسک بیان کرد: ما آماده تعامل با همه شرکای خارجی خود، در مورد هر گونه مسئله مربوط به همکاری، از جمله تبادل نظر در مورد وضعیت بلاروس هستیم. اما این امر تنها به شرط توجه به منافع طرفین و عدم مداخله در امور داخلی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =