قهرمان پاراوزنه برداری جهان: کار فرهنگی بخشی از ورزش است

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلا بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا گفت: ورزش تنها قهرمانی و کسب مدال نیست بخشی از فعالیت های ورزشی نیز فرهنگی و به اعتقادات ورزشکار بر خواهد گشت.

به گزارش ایرنا، روح الله رستمی  که عنوان قهرمانی دسته ۸۰ کیلوگرم پاراوزنه برداری جهان را در کارنامه دارد امروز با حضور در آستان امام زاده صالح (ع) ۲مدال خود را موزه این آستان تقدیم کرد.

رستمی بعد از تقدیم مدال خود گفت: من به عنوان ورزشکاری که در خانوده‌ای مذهبی تربیت شدم، ورزش را تنها در مدال آوری و قهرمانی خلاصه نخواهم کرد بلکه بخشی از فعالیت های خود را به حوزه فرهنگی نیز اختصاص می دهم. امیدوارم شمار دیگری از ورزشکاران نیز در این مسیر قرار گیرند.

آستان مقدس امام زاده صالح (ع) در تهران یک مرکز زیارتی و فرهنگی است و بسیاری از ورزشکاران نامدار مانند جواد نکونام کاپیتان اسبق تیم ملی بخشی از افتخارات خود را به آن اهدا کرده است.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ادامه داد: در صورتی که مدال طلای پاراالمپیک توکیو را کسب کنم آن را به همراه مدال نقره پاراالمپیک ۲۰۱۲ لندن به موزه آستان قدس هدیه خواهم داد.

این ورزشکار پارالمپیکی در فضای مجازی نیز فعالیت ویژه ای دارد. او در این زمینه باور دارد که فضای مجازی تنها برای تبلیغ یک عکس یا مدال نیست بلکه می شود در آن کارهای فرهنگی زیادی انجام داد.

رستمی اظهار داشت: در چند روز گذشته متن فرانسوی نامه مقام معظم رهبری را برای ورزشکاران هم رشته خودم در کشور فرانسه فرستادم و واکنش آنان را دیدم. به هر حال اهانت به مقدسات اسلام از سوی هر شخصی پذیرفته شده نیست و ما به عنوان ورزشکار وظیفه داریم در محکومیت این اقدامات واکنش لازم را انجام دهیم. سیاسی نیستم و هیچ‌گاه قصد ورود به سیاست را نداشتم اما بر روی اعتقاداتم پافشاری دارم.

قهرمان دسته ۸۰ کیلوگرم مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان با اشاره به میزان آمادگی خود برای پاراالمپیک توکیو افزود: تمرینات خوبی را دارم و در این تمرینات از رکورد مجید فرزین که عنوان دار جهان است، عبور کردم. این رکورد هنوز به صورت رسمی ثبت نشده اما من در تمرینات ۲۴۵ کیلو را بدون خطا مهار کردم. از سوی کمیته ملی پاراالمپیک هم شانس کسب مدال طلا معرفی شدم و امیدوارم به بالاترین عنوان پاراالمپیک نیز برسم. 

وی در پایان گفت: رقیب اصلی من از چین است که در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ بعد از من مدال نقره کسب کرد. در پاراالمپیک ورزشکاران با تمام توان ظاهر خواهند شد و من نیز تمام تلاشم را خواهم کرد که پرچم کشورم را در توکیو به اهتزاز در بیاورم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =