استاندار: همدان رتبه نخست واگذاری طرح به بخش خصوصی را کسب کرد

همدان-ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه این استان رتبه نخست واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی را کسب کرده افزود: ۲۳ درصد واگذاری‌های کشور مربوط به همدان است.

سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: در شرایط امروز جامعه نیازمند مدیریت جهادی هستیم و همکاری نمایندگان و پیگیری مدیران برای توسعه استان قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه همدان از استانهای موفق در واگذاری طرحها است، عنوان کرد: در سال پایان دولت که با مشکلاتی چون تحریم های دشمن و شرایط سخت کرونا روبرو هستیم نیازمند مدیریت جهادی و شبانه روزی هستیم.

استاندار همدان گفت: همکاری خوب نمایندگان و پیگیری مدیران استان باعث جذب اعتبارات زیادی در سطح ملی شده‌ایم و این می تواند برای توسعه استان بسیار اثرگذار باشد.

شاهرخی ادامه داد: باید دارایی راکد دولت و دستگاه‌ها در جهت مصارف عمومی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: حمایت از سرمایه گذاری در اولویت است و باید همه مجموعه های دولتی در این حوزه ورود داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شده است خاطرنشان کرد: این نشانه موفقیت استان در حمایت از تولید و بخش خصوصی است.

استاندار همدان خاطر نشان کرد: دستگاههای نظارتی استان در کنار تولید هستند و نگرانی از دستگاههای نظارتی وجود ندارد چون دستگاهها باید مسیر قانونی را طی کنند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نظارت بر بازار یک ضرورت است تا کالای مورد نیاز مردم تامین شود. 

کیومرث سرمدی افزود: در توزیع اعتبارات، عدالت در شهرستانها مورد توجه قرار گیرد تا همه شهرستانها بتوانند از اعتبارات استانی استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: طرحهای مهم شهرستان اسدآباد مورد توجه قرار گیرد و اعتبارات لازم اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عملکرد مدیران استان در جذب اعتبارات قابل تقدیر است.

علیرضا شهبازی افزود: در سال ۹۸ تنها ۶۰۰ میلیون بازگشت به خزانه در استان انجام شد در حالی که در گذشته چندین میلیارد بوده است که این امر بیانگر عملکرد مثبت مدیران است.

وی بیان کرد: در حوزه جهش تولید باید تلاش شود به اهداف تعیین شده برسیم.

وی اضافه کرد: کرونا و تحریم تاثیراتی بر اقتصاد کشور داشته است و باید سعی شود مشکلات را حل کنیم و برای اجرای طرحها تلاش بیشتری صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =