اصفهانیان: در فصل جدید لیگ برتر حمایت بیشتری از داوران خواهیم داشت

تهران- ایرنا- سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال، گفت: قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم.

«فریدون اصفهانیان» سرپرست کمیته داوران روز چهارشنبه در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر، عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در دوره پاندمی شیوع ویروس کرونا داشته‌اند، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، مسابقات لیگ برتر فوتبال از روز جمعه 16 آبان ماه با همکاری کامل هیات فوتبال استان‌ها، باشگاه‌های لیگ برتر و عوامل اجرایی برگزار مسابقات آغاز می‌شود.

وی افزود: در هفته‌های اخیر دوره‌های توجیهی و دانش افزایی پیش فصل داوران فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را به صورت وبینار انجام دادیم. همچنین تست‌های آمادگی جسمانی داوران با حضور نماینده کمیته در هیات‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور به خوبی انجام شد که جا دارد تشکر ویژه‌ای از هیات فوتبال استان‌ها و روسای کمیته داوران استان‌ها داشته باشم که به نحو احسن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این تست ها را انجام دادند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ادامه داد: برای هفته اول ترکیبی از داوران با تجربه و جوان را در نظر گرفتیم که امیدوارم شاهد قضاوت‌های خوبی از آن‌ها باشیم. توصیه من به داوران جوان این است که همواره آمادگی جسمانی، روحی و دانش داوری خود را در سطح بالایی حفظ کنند و اگر اشتباهاتی در یک بازی داشتند نسبت به بازبینی فیلم اقدام کنند تا دلیل اصلی اشتباه صورت گرفته را ارزیابی و از تکرار مجدد آن جلوگیری کنند. قصد داریم در فصل جدید حمایت بیشتری از داوران داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به شناختی که از توانایی داوران لیگ برتر، دسته اول و سایر داوران استان‌ها داریم، کمیته داوران شایسته ترین داوران را برای مسابقات انتخاب می‌کند. به طور حتم تلاش همه جانبه رکن داوری فدراسیون فوتبال بر این مسیر استوار خواهد بود که کیفیت داوری‌ها هفته به هفته افزایش پیدا کند و امیدوارم اشتباهات تاثیرگذار به حداقل برسد.

اصفهانیان در پایان خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی مانند فصل گذشته مسابقات لیگ فوتبال را آنالیز و بازبینی می‌کنیم. همچنین اشتباهات داوران را به آن‌ها یادآوری و گوشزد خواهیم کرد و اگر در این میان اتفاقی یا نکته‌ای جهت توضیح وجود داشته باشد از طریق سایت رسمی فدراسیون اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار ورزش