۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84098890
۰ نفر

برچسب‌ها

ندای مشاور در مدارس مجازی با نیازهای ویژه کردستان فعال شد

سنندج -ایرنا - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مدارس و دور بودن دانش‌آموزان از فضای آموزشی، خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی، فعالیت آموزشی ندای مشاور در ۳۹ مدرسه و مرکز مجازی با نیاز ویژه استان آغاز شد.

خلیل رنجبر روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده در راستای اجرای این طرح، به صورت روزانه و هدفمند محتواهای تربیتی و پیام های مشاوره‌ای برای دانش آموزان با نیاز ویژه دختر وپسر دوره‌های مختلف تحصیلی ارسال می‌شود.

وی افزود: مشاوران در مدارس مجازی پیام‌ها و کلیپ‌های تربیتی را با محوریت حفظ بهداشت روانی، مهارت ماندن در منزل، ارائه خدمات مشاوره تحصیلی- تربیتی، ارتقای بهداشت روان، پیشگیری از مشکلات اجتماعی - رفتاری وکاهش استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا ارائه می‌دهند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه فضای مجازی می‌تواند یک محیط آموزشی مناسب برای ترویج سبک زندگی سالم، توسعه رشد جسمانی، فردی و اجتماعی باشد، اضافه کرد: محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا بیش ‌از پیش جایگاه و نقش خانواده را در نظام تعلیم و تربیت آشکار کرد.

وی یادآور شد: در مدارس مجازی سعی شده با ارتقای سطح آگاهی در حیطه تربیتی و افزایش سطح مهارتی به لحاظ عملکردی در ارتباط با نحوه رفتار مناسب باکودکان با نیازهای ویژه، نگرش، احساسات و واکنش‌های عاطفی خانواده‌ها به سمت آشنایی با ویژگی‌های‌خاص،توانمندی،محدودیت‌ها وعلاقمندی‌های کودک با نیاز ویژه سوق داده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها