نماینده ولی‌فقیه در مازندران از نبود متولی خاص فضای مجازی در استان‌ها انتقاد کرد

ساری - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در مازندران از نبود متولی در استان‌ها و موازی‌کاری دستگاه‌ها در برخورد با متخلفان فضای مجازی انتقاد کرد و گفت : مشکلات اخلاقی ، ترویج فرهنگ غربی و عرض اندام ارازل و اوباش فرهنگ عمومی استان را به شدت تهدید می‌کند.

به گزارش ایرنا ، حجت اسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران در ساری افزود : فضا مجازی فرصتی است که اگر به نحوه مدیریت بر آن و در عین حال به تولید محتوا در بخش های مختلف آن مطابق با آرمان های انقلاب و شهدا و صد البته رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه نشود ، تهدیدی بسیار خطرناک محسوب می شود.

وی خواستار انتخاب متولی خاص برای این موضوع در استان ها شد و گفت : توقع داریم شورای عالی فضای مجازی در استان ها نیز متولی مشخصی را انتخاب کند.

امام جمعه ساری بر ضرورت مدیریت آسیب های فضای مجازی در استان ها تاکید کرد و افزود : با توجه به اهمیت مدیریت ، رصد و پایش فضای مجازی و خطرات ناشی از گسترش تخلفات ، با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی مازندران ، کارگروه پیشگیری از تخلفات فضای مجازی با دبیری دادستانی مرکز استان در ساری  شکل گرفته است.

وی بر لزوم همکای دستگاه های مرتبط اجرایی ، انتظامی و امنیتی استان با این کارگروه تاکید کرد و گفت : هر یک از مسئولان باید همکاری همه جانبه با این کارگروه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین بر اهمیت انتقال فرهنگ صحیح انقلابی و اسلامی و همچنین  بومی محلی به نسل های آینده تاکید کرد و افزود : یکی از اهداف اصلی شورای فرهنگ عمومی انتقال فرهنگ های صحیح به نسل های بعدی است.

وی به نامگذاری ۱۴ آبان به روز مازندران نیز اشاره کرد و گفت : همواره گذشته دیار مازندران در بخش های مختلف ب ویژه در ارادت به ائمه اطهار (ع) پیروی  از رهنمود های ولات فقیه ، حضور در تمامی عرصه های سیاسی و اجتماعی از جمله دفاع و ایستادگی مقابل توطئه های دشمنان ، مشارکت جدی هشت سال جنگ تحمیلی زبانزد بوده و است و در سال های اخیر نیز با تقدیم شهدای مدافعان حرم نیز پیشتاز کشور است.

محمدی لائینی بر لزوم روایتگری دقیق  فرهنگ عمومی مازندران در قالب های مختلف به نسل جوان تاکید کرد و بیان داشت : باید از تشکل های مردمی در این زمینه بدرستی بهره بگیریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران شبکه اجتماعی آموزش و پرورش را بستری مناسب برای ترویج فرهنگ عمومی استان دانست و گفت : بصیرت افزایی سواد رسانه ای باید در بستر این شبکه اجتماعی که مخاطبان آن دانش آموزان و اولیاء هستند ، به صورت جدی دنبال شود.

وی به اهمیت تدوام همه دستورالعمل های بهداشتی در پیشگیری و مقابله با بیماری کووید- ۱۹ در استان نیز اشاره کرد و افزود : تجربه حدود یک سال اخیر پس از سه موج از شیوع ویروس کرونا نشان داده است که هر گاه همه پروتکل های بهداشتی به درستی عملیاتی شده است، آمار مرگ و میر کاهش محسوسی یافته است.

محمدی لائینی به شکل گیری و فعالیت قرارگاه سلامت و معنویت جوانان انقلابی در مازندران با همکاری بسیج و سپاه کربلا مازندران اشاره کرد و گفت : طبق گزارش های ارائه شده ۸۰۰ گروه جهادی با فرار گرفتن آموزش های لازم وارد کار اجرایی در حوزه شناسایی افراد بیمار و ارائه خدمات لازم شدند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : این گروه های جهادی  سلامت و معنویت جوانان انقلابی مازندران همزمان در بخش کمک های مومنانه به این بیماران و البته خانواده های محروم همکاری می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران هم در این جلسه با اظهار این که بررسی ها نشان می دهد که برگزاری جلسات کشوری شورای عالی فضای مجازی نیز به صورت منظم و به بموقع تشکل نمی شود ، گفت: مسایل اخلاقی ، عرض اندام ارزال و اوباش و خرید و فروش سلاح و مهمات  از مهمترین  جرائم در فضای مجازی استان است.

محمد کریمی با بیان این که متولیان مختلفی از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد ، اطلاعات سپاه ، اداره اطلاعات و پلیس فتاء به صورت موازی و بدون هماهنگی برخوردهای متفاوتی را با متخلفان فضای مجازی انجام می دهند، ادامه داد: در بسیاری از موارد برخورد ها به صورت آتش به اختیار نیز است.

وی با قدردانی از نماینده ولی فقیه در مازندران در شکیل کارگروه پیشگیری از تخلفات فضای مجازی در استان ، گفت: این که در تذکر به متخلف فضای مجازی در سطح کارکنان ارشاد ، سازمان های اطلاعاتی و امنیتی و یا تشکیل پرونده در محاکم قضایی شود ، متفاوت است ، لذا تعیین یک متولی خاص برای مدیریت و برخورد یکپارچه با متخلفان فضای مجازی در استان ها به عنوان  زیر مجموعه شورای عالی فضای مجازی کشور ضروری است.

دادستان ساری گفت: طی یک ماه اخیر پس از شکل گیری این کار گروه ۱۵ نفر از ارزل و اوباش که در فضای مجازی مشکلاتی را به وجود آورده بودند دستگیر شدند ، ۱۶ نفر نیز با احضار ، تعهد کتبی دادند و همچنین دو سایت در این بخش نیز مسدود شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها