میزان استفاده مردم از ماسک در جنوب غرب خوزستان پایین است

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تنها ۶۰ درصد شهروندان آبادان ، ۵۰ درصد مردم خرمشهر و ۳۰ درصد اهالی شادگان از ماسک استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا دکتر شکرالله سلمان‌زاده چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت:متاسفانه استفاده از ماسک در اداره ها و اماکن عمومی در حدود ۵۰ درصد است که برای نزدیک شدن به قطع زنجیره انتقال کووید ۱۸ باید  ۸۵ تا ۹۰ درصد جامعه از ماسک استفاده کنند.

وی به بستری شدن ۳۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان طالقانی آبادان اشاره کرد و گفت: ۱۶۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری هستند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی  اظهار داشت:مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از حضور در مراسم‌ها و تجمع‌ها شرکت نکنند و همچنان تا حدامکان از خانه خارج نشوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به بروز مشکلات تنفسی همزمان با نخستین بارش‌های پاییزی در سال‌های گذشته گفت: احتمال ایجاد مشکل تنفسی در پی نخستین بارش پاییزی برای افرادی که سابقه آلرژی یا تنگی‌نفس دارند، بیشتر است.

وی افزود: افرادی که سابقه آلرژی یا تنگی‌نفس دارند و بیشتر احتمال دارد که هنگام نخستین بارش پاییزی دچار مشکلات تنفسی شوند باید داروهای خود و اسپری تنگی‌نفس را همراه داشته باشند و در صورتی که در معرض تماس با باران قرار بگیرند از اسپری استفاده کنند تا از حمله تنفسی پیشگیری کنند.

 وی تصریح کرد: در صورت ضرورت برای خروج از منزل و قرار گرفتن در محیط باز هنگام بارش باران، حتما ماسک مناسب (از نوع N۹۵) مورد استفاده قرار گیرد، در صورت عدم دسترسی به ماسک، از دستمال یا پارچه‌ی تمیز و مرطوب استفاده شود و در صورت امکان به سرعت به یک محل سربسته بروند.

دکتر سلمان‌زاده گفت: افرادی که سابقه مشکلات تنفسی دارند، باید داروهای خود را طبق نظر پزشک مصرف کنند و هنگام بارندگی از منزل خارج نشوند و از بازکردن پنجره‌ها خودداری کنند. 

دکتر سلمان‌زاده بیان کرد: افرادی که دارای سابقه تنگی نفس و اختلالات تنفسی هستند چنانچه پس از بارش باران دچار مشکلات تنفسی شدند ضمن اینکه توصیه می‌شود خونسردی خود را حفظ کنند و دچار استرس نشوند و در صورت نیاز می‌توانند با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند یا داروهایی را که پزشک به این منظور تجویز کرده است مصرف و هنگام خارج شدن از منزل نیز حتما از ماسک‌های مناسب استفاده کنند.

به گزارش ایرنا بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی طالقانی آبادان به خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =