انتقام تروریست‌ها از کتاب و قلم

تهران- ایرنا- معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به وقوع حادثه تروریستی در دانشگاه کابل طی بیانیه‌ای نوشت: این حمله در واقع انتقام تروریست ها از کتاب، قلم و  سطرهای نوشته بر کاغذ است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در بیانیه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: حادثه غم‌انگیز حمله به دانشجویان در کلاس درس و محیط دانشگاه که در ادامه حملات قبلی به فضاهای آکادمی و درسی رخ داد، نشان دهنده نفرت تروریست‌ها و اربابان آنها از آگاهی و دانایی است.

این بیانیه افزود: دانشگاه، خاستگاه توسعه و رشد است و حمله به آن در واقع برای متوقف کردن روند توسعه و رشد کشور افغانستان است؛ به ویژه آنکه این حمله در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب رخ می‌دهد. این حمله در واقع انتقام از کتاب، قلم و سطرهای نوشته بر کاغذ است. اما دانشجویان عزیز این دانشگاه با کتاب و درس مسیر تعالی افغانستان را هموارتر و آینده‌ای روشن‌تر برای کودکان آن خواهند ساخت. 

حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی و حقارت جنایتکاران مخالف صلح و ثبات در افغانستان است
ابوذر ابراهیمی ترکمان ، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی به دکتر عثمان بابری رئیس دانشگاه کابل ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی عنوان داشت: حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی و حقارت جنایتکاران مخالف صلح و ثبات درافغانستان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،درپیام ابوذر ابراهیمی ترکمان ، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دکتر عثمان بابری رئیس دانشگاه کابل آمده است؛

بار دیگر دست جنایتکاران تروریست و دشمنانِ علم و فرهنگ، جوانان آینده ساز افغانستان را نشانه رفت و تعدادی از اساتید و دانشجویانِ شریف افغانستان را به خاک و خون کشید.

این جنایت تروریستی و به شهادت رساندن تعدادی از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور دوست و برادر افغانستان، نشانه بزدلی و حقارت جنایتکارانی است که صلح و ثبات در افغانستان را نشانه رفته و مرتکب چنین جنایات ناجوانمردانه‌ای بر علیه ملت مظلوم و استوار افغانستان می‌شوند.

اینجانب با اندوه فراوان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی دانشگاه کابل، مراتب تسلیت عمیق خود را به دولت و ملت شریف افغانستان، اهالی علم و فرهنگ و جنابعالی اعلام نموده و از درگاه ایزد منان تسلای خاطر بازماندگان را مسئلت می‌نمایم.

در پایان با آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این رویداد تأثر انگیز و صلحی توام با امنیت کامل در کشور افغانستان، آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های علمی فرهنگی دو کشور اعلام می نمایم.

روز دوشنبه این هفته سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی، شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستند که در پی این حادثه مسلحانه تروریستی ۲۲ تن از دانشجویان کشته و افزون بر ۴۰ نفر نیز زخمی شدند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده اند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسوول این حمله معرفی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =