۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 84098794
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار اصفهان: آماده همکاری با گرجستان هستیم

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان از آمادگی این استان برای همکاری در بخش های علمی، اجتماعی، گردشگری و اقتصادی با گرجستان خبر داد و گفت: اصفهان در بسیاری از زمینه ها پیشگام و پیشرو است.

عباس رضایی روز چهارشنبه در دیدار اکبر قاسمی سفیر ایران در گرجستان افزود: خود را ملزم می‌دانیم با سیاست‌های وزارت امور خارجه و سفرا همنوا باشیم و در همان مبنا حرکت کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در حوزه های مختلف تصریح کرد: ۱۰ هزار واحد صنعتی در استان وجود دارد همچنین ۶۸ درصد صنایع نساجی کشور و ۵۹ درصد بخش فولاد کشور از این استان تامین می‌شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در بسیاری از مسائل استان اصفهان پیشگام و پیشرو است، فرش دستباف و ابریشم اصفهان به لحاظ نوآوری و خلاقیت در دنیا نظیر ندارد.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم شهرستان فریدونشهر گرجی زبان هستند که این موضوع ظرفیت بالایی به لحاظ داد و ستد با کشور گرجستان خواهد بود.

رضایی با اشاره به بحث گردشگری بیان کرد: گردشگری از مصادیق مهم امروزی است که این پتانسیل به لحاظ هنر و خلاقیت در اصفهان و ایران وجود دارد.

وی گفت: در کنار برپایی نمایشگاه‌های مختلف در گرجستان اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدواریم با توجه به صنعتی بودن و تنوع محصولات در استان نگاه ویژه‌ای صورت بگیرد.

سفیر ایران در گرجستان در این دیدار گفت: در آینده نمایشگاهی از محصولات ایرانی در گرجستان برپا می‌شود که می‌خواهیم از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان اصفهان در آن حضور داشته باشد.

اکبر قاسمی همچنین از وضعیت و مناسبات این کشور برای استاندار اصفهان مطالبی ارایه کرد.

استان اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار ومیلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر ، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هژار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها