استاندار مازندران : کرونا و معیشت مردم، اولویت فرمانداران باشد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر ضرورت پرهیز از هرگونه تقابل برقرار کردن میان سلامت و معیشت مردم تاکید کرد و گفت : کرونا و معیشت مردم باید اولویت فرمانداران در تمامی شهرستان‌های استان باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در همایش فرمانداران استان افزود : نظارت کامل در شهرها برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از هرگونه تجمع ، اولویت های فرمانداران استان برای مقابله با کرونا باشد. ‎

وی با اشاره به این که مبارزه با اعتیاد و مشارکت اجتماعی از جمله شاخصه های مهمی است که باید مورد توجه و آموزش قرار گیرد، گفت : عضویت دانش آموزان در سمن های دانش آموزی که متعلق به دولت است باید در دستور کار قرار گیرد چرا که سازمان دانش آموزی سرمایه های استان و یک ظرفیت مهم محسوب می شوند. 

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : افرایش فضای گلخانه ای در شهرستان ها با اهدای تسهیلات کم بهره در زمره ی برنامه های فرمانداران قرار گیرد و در حوزه اجتماعی؛ تشکیل سمن ها و کاهش جرائم؛ فرمانداران با اشراف کامل نسبت به رفع نقاط ضعف اقدام کنند.

حسین زادگان با تاکید بر این که فرمانداران اولویت های شهرستان را احصا و شناسایی کنند و برای بالفعل کردن ظرفیت ها و مزیت ها رفع موانع پیش رو اهتمام نمایند، یادآور شد: در حوزه شهرستان ها و مناطق استان باید هدف گذاری مناسب برای توسعه صورت گیرد.

وی افزود : فرمانداران مسائل اقتصادی امنیتی را در مدیریت موضوع کرونا در شهرستان ها مورد توجه قرار دهند، تا شاهد کاهش روند این بیماری باشیم. 

استاندار مازندران گفت : کمک های مومنانه را می بایست به سمت تهیه بسته های بهداشتی بویژه تهیه ماسک سوق دهیم و در مناطق کم برخوردار به مردم بسته های بهداشتی ارایه دهیم و از ظرفیت صدا و سیما بصورت هدفمند برای اطلاع رسانی و انتقال واقعیت های استان به مردم استفاده نماییم. 

وی با بیان این که روستاها جامعه هدف در حوزه های مختلف هستند، افزود: فرمانداران باید در این جامعه هدف حضور مداوم داشته‌ باشند.

حسین زادگان با بیان این که فرمانداران در حوزه های اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشند، بر استمرار و دیدار بیش از پیش آنان با خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید کرد و گفت: موضوعات اولویت دار بصورت ویژه و خاص از سوی فرمانداران پیگیری شود. 

وی گفت: جوانان و بانوان به عنوان یک اولویت در انتصابات مدنظر می باشند و با توجه به اولویت دولت مبنی بر کاهش سن مدیریتی این مهم در دستور کار مدیریت ارشد استان در انتصابات قرار دارد و سهم ۳۰ درصدی بانوان باید در انتصابات فرمانداران در شهرستان ها لحاظ گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها