۱۰ تیم بر اجرای محدودیت‌های کرونایی در بروجن نظارت دارند

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن از نظارت ۱۰ تیم بر روند اجرای اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

مسعود ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از ابتدای آغاز اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از دهم آبان‌ماه‌جاری، ۱۰ تیم قرارگاهی برای نظارت بر اجرای این طرح در شهرستان بروجن تشکیل و فعال شد.

وی افزود: این تیم‌ها در ۶ شهر، سه بخش و مرکز شهرستان بروجن با عضویت کارشناسان صنعت، معدن و تجارت، ستاد تنظیم بازار، فرمانداری و بسیج و با کمک شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی بر روند اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی در بازار، دستگاه‌های اجرایی و سایر مراکز جمعیتی نظارت دقیق دارند.

ملکی تصریح کرد: ۸۲ درصد جمعیت شهرستان بروجن شهری و ۱۸ درصد روستایی است و همین عامل باعث تراکم بالای جمعیتی در این شهرستان و افزایش شیوع ویروس کرونا شده است.

وی یادآور شد: قرار گرفتن شهرستان بروجن در مسیر ترانزیتی استان‌های فلات مرکزی ایران به استان‌های جنوب غرب و جنوبی کشور و همچنین ارتباط گسترده مردم این شهرستان با استان‌های اصفهان، خوزستان، تهران و قم وضعیت شیوع ویروس کرونا را تشدید کرده است.

فرماندار بروجن اظهار داشت: اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به مدت ۲ هفته تصمیم سنجیده و مطلوبی است اما با لغو این طرح برای گروه‌های شغلی شماره ۲، متاسفانه وضعیت به همان شرایط سابق بازگشت.

وی گفت: گروه‌های شغلی سه و چهار پیش از تصویب اعمال ۲ هفته‌ای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به‌طور نسبی و یا کامل تعطیل بودند.

ملکی تاکید کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان بروجن مطلوب است.

وی با اشاره به انجام روزانه ۱۰۰ مورد نمونه‌گیری ویروس کرونا در شهرستان بروجن افزود: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ۶ هزار نمونه در این شهرستان گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =