تولید گوسفند اصلاح‌نژادی منجر به تحولات مهمی در زنجان می‌شود

زنجان – ایرنا – نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذار در تولید گوسفند اصلاح نژادی در خدابنده پای کار بوده و خواستار تسریع در اجرای این پروژه مهم در شهرستان هستند چرا که با تحقق این امر مهم، سیمای استان و شهرستان در این بخش دگرگون خواهد شد.

سید البرز حسینی روز چهارشنبه در سومین جلسه رفع موانع سرمایه گذاری در بخش تولید دام سبک گوسفندی با اصلاح نژادی در شهرستان خدابند در خصوص تامین علوفه موردنیاز در اجرای این طرح با اشاره به اینکه استان این ظرفیت را دارد افزود: پایاب سد گلابر ظرفیت لازم برای تامین این میزان علوفه را داشته و امکان اجاره دادن یک هزار هکتار از این اراضی وجود دارد.

وی اظهار داشت: این سرمایه گذاری بزرگ فرصتی مهم برای استان و شهرستان محسوب می شود به دلیل آنکه استان های دیگر خواستار چنین سرمایه گذاری هستند و باید به نحو مطلوبی از آن استفاده کرد.

حسینی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی نیز به لحاظ تامین تسهیلات مورد نیاز پای کار است، ادامه داد: این در حالی است که کشورمان حدود یک میلیون تن گوشت قرمز نیاز دارد به همین جهت این سرمایه گذاری از تمامی ابعاد مورد بررسی قرار گرفته و تاییدیه آن نیز اخذ شده است.

وی اظهار داشت: طبق اعلام آمار جهاد کشاورزی و گمرگ سالانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کشور می شود و از طرفی میزان دام زنده  سبک و سنگین کشور مشخص بوده و ظرفیت دام زنده سبک در این استان نیز حدود یک میلیون تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار راس است.

حسینی ادامه داد: سرمایه گذار طرح درصدد است با چنین سرمایه گذاری به صورت اصلاح نژاد تا انتها مراحل مختلفی آن را طی کند که البته با توجه به شرایط اقتصادی کشور بصورت مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: راه اندازی چنین کاری و با همکاری مدیران دستگاه های متولی تا سه ماه آینده می تواند حتی کم کاری های گذشته در این استان را جبران کند و با تغییر الگوی کشت در شهرستان خدابنده مزایای مختلفی را نیز به دنبال خواهد داشت.

حسینی افزود: شهر  قیدار وقتی می تواند خدابنده را مدیریت کند که به جمعیت ۸۰ هزار نفری برسد، و این در حالی  است کشاورزان  خدابنده ای طی سال جاری بواسطه فروش گندم مبالغ دریافتی را در حوزه های  مختلف به ویژه خرید مسکن  در سایر استان های کشور سرمایه گذاری کرده اند.

 نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای پیشبرد کارها طبق برنامه می توان از سرمایه گذار نیز تعهد لازم را اخذ کرد تا در صورت کوتاهی نسبت به بازخواست وی مبادرت کرد و گذشته ها نیز نشان می دهد سرمایه گذاران با هدف سرمایه گذاری وارد این استان شده اما به بهانه های های مختلف و با  هزینه های زیر ساختاری شرکت های خدمت رسان، نیمه راه رها کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =