استاندار اصفهان: افتتاح هر مدرسه روز رشد و توسعه علم است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: افتتاح هر مدرسه روز رشد، بنا و توسعه علم است انسان‌ها حق دارند از علم و آموزش بهره‌مند شوند که یکی از وظایف دولت‌ها همین است.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری دبیرستان موقوفه صارمیه واحد شماره ۱۸‍ اصفهان افزود: نظام جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف اقدامات فراوانی انجام داده است اما با اخلاق، اخلاق مداری، دین و وجدان اجتماعی سازگاری ندارد که این اقدامات را نادیده بگیریم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژ دولت یازدهم و دوازدهم در شرایط سخت کرونایی بسیار مظلوم واقع شدند.

وی ادامه داد: یکی از روش‌های شناخت، قیاس و مقایسه است که باید با توجه به داشته‌ها صورت بگیرد.

رضایی بیان کرد: انتقادات و طرح‌ها در قالب سازندگی باید ارایه شود، اگر بخواهیم قضاوت صریح و روشن داشته باشیم باید خود را مقایسه کنیم.

وی اظهارکرد: دولت قصد انجام بسیاری از اقدامات را دارد اما باید بدانیم که امروز شدیدترین تحریم‌هایی که در طول تاریخ کشورها بوده علیه انقلاب و ملت ما در حال انجام است و متاسفانه مسائل و موارد دیگر که یکی از آن‌ها کرونا بوده نیز مطرح است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: اولویت اصلی ما در تمامی زمینه‌ها و بین تفکرات سیاسی و مدیران و مسئولان همدلی و هم‌زبانی است.

وی با بیان اینکه استان به لحاظ کرونا شرایط خوبی ندارد، گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی زیبنده این شهر نیست از معلمان می‌خواهم قدم های مثبتی در این راستا برداشته شود و معلمان رعایت پروتکل‌ها را به دانش آموزان متذکر شوند.

 ۱۱ هزار نفر اتباع در ناحیه چهار اصفهان تحصیل می‌کنند

مدیر ناحیه چهار آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه ۱۱ هزار دانش آموز از اتباع در این ناحیه تحصیل می کنند، افزود: به واسطه وجود جامعه المصطفی از تمام قاره‌ها به ویژه کشور افغانستان در این ناحیه حضور دارند.

کمال بیان کرد: ناحیه چهار با بیش از ۸۵ هزار دانش آموز و ۳۷۰ آموزشگاه دولتی و غیردولتی از نواحی بزرگ شهر و استان به شمار می‌رود.

وی گفت: مقاوم سازی، ایجاد مجتمع باغ مدرسه فرقدانی، مدارس خیرساز و مدارس بازسازی و مقاوم سازی شده و هشت پروژه دیگر تا پایان سال جاری در ناحیه چهار آموزش و پرورش افتتاح خواهد شد.

در این آیین پیام "ایووفریسن " نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانس پخش شد.

آموزش وپرورش استان اصفهان در مجموع ۹۱۴ هزار دانش آموز در سه دوره تحصیلی است که بیشترین تعداد دانش آموزان مربوط به دوره ابتدایی با ۴۷۹ هزار نفر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =