فرماندار: آب بهای پرداختی کشاورزان دهلرانی باید تعیین تکلیف شود

ایلام- ایرنا- فرماندار دهلران بر لزوم تعیین تکلیف موضوع آب بهای کشاورزان این شهرستان توسط دستگاه های مسوول تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز چهارشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی و امور آب و منابع طبیعی شهرستان با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی ، مدیرعامل آب منطقه استان و معاون حفاظت امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان گفت: ایجاد مجتمع  ۱۰ هکتاری دامپروری در برتش از مهمترین موضوعاتی است که نیاز دارد جهاد کشاورزی بررسی لازم را در خصوص مسایل اقتصادی و فنی و حقوقی این موضوع انجام و در صورت مثبت بودن  سایت را مشخص کند ، چراکه آمادگی داریم زیرساخت های مورد نیاز را تامین کنیم.

وی به مشکلات اجتماعی و تعیین تکلیف ماده واحده طایفه مموس در پلاک فرخ آباد اشاره کرد و افزود: نماینده امور اراضی ، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ظرف ۲ ماه آینده وضعیت آراء صادره ماده واحده را تعیین تکلیف کنند.

فرماندار دهلران موضوع آب بهای کشاورزان و آب صنعتی را از دیگر مشکلات ذکر و تاکید کرد: تعیین هزینه های حق آبه کشاورزان و تامین نهاده ها و ماشین آلات کشاورزی از نیازهای حوزه کشاورزی شهرستان است.

مدیرعامل آب منطقه ای ایلام نیز در این نشست یکی از مشکلات را تامین آب اراضی کشاورزی دشت عباس، عین خوش و فکه ذکر کرد و افزود: با مساعدت شرکت مدیریت منابع آب ایران آب مورد نیاز در اختیار استان قرار گرفته و محدودیتی برای تامین ۵۰ هزار هکتاری که شبکه انجام شده وجود ندارد.
علی پوراحمد به مشکلات تامین آب پتروشیمی دهلران هم اشاره کرد و افزود: از سد دویرج ۲۱ میلیون متر مکعب به این طرح اختصاص یافته و با بهره برداری از سد این آب مورد نیاز را بموقع تحویل می دهیم.
وی با اشاره به پروژه سامانه گرمسیری و سهم چهار هزار و ۷۰۰ هکتاری اراضی دهلران از این سامانه گفت: می توان در صورت امکان و جلب موافقت های مورد نیاز با آب انتقالی به شهرستان سطوح بیشتری از اراضی را تحت پوشش قرار داد.

مدیرکل جهاد کشاورزی ایلام نیز گفت: قرار است حق آبه بر اساس تولید واقعی کشاورزان لحاظ شود و امور آب استان با کشاورزان همکاری کند تا بتوانند این مبلغ را پرداخت کنند.

محمدعلی اقدسی افزود: سازمان جهاد کشاورزی بررسی های فنی را در خصوص مجتمع دامپروری برتش انجام و ظرف ۲ هفته نتیجه را به فرمانداری اعلام می کند.

وی مشکلات واگذاری برخی از زمین های ایثارگران و کشاورزان منطقه در خصوص اصلاح تسطیح اراضی فرخ آباد به مقدار ۱۶۰ هکتار را از دیگر موضوعات ذکر کرد و گفت: موضوع تسطیح اراضی فرخ آباد مجدد بررسی می شود و چنانچه مورد تایید قرار گرفت مشکلات آنها را برطرف می کنیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =