قرارگاه مردمی شکست کرونا در سبزوار دوباره فعال شد

سبزوار- ایرنا- مسوول قرارگاه مردمی شکست کرونا در شهرستان سبزوار گفت: با توجه به تداوم وضعیت قرمز و بحرانی این شهرستان به لحاظ شیوع کرونا قرارگاه مردمی شکست کرونا دوباره فعال شد.

سید عادل رضوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از پیام رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ورود نیروهای داوطلب مخلص و جوانان  مؤمن و صالح به میدان، بار دیگر جهادگران و جوانان مومن سبزواری فعالیت خود را به منظور مقابله با شیوع ویروس آغاز کردند.
وی ادامه داد: حدود ۷۰۰ شهروند سبزواری در قرارگاه مردمی ستاد کرونا در این شهرستان فعالیت دارند و علاوه بر تولید ماسک و شیلد به وسیله بانوان، کار ضد عفونی کردن معابر و شناسایی افراد نیازمند و تحویل لوازم بهداشتی و ضد عفونی به آنها از فعالیت‌های این ستاد مردمی است.
مسوول قرارگاه مردمی شکست کرونا در شهرستان سبزوار گفت: قرارگاه مردمی شکست کرونا علاوه بر کار فرهنگ سازی برای القای  اهمیت رعایت مقررات بهداشتی از سوی مردم، ضد عفونی و گندزدایی معابر پرتردد شهری همچون جایگاه‌های عرصه سوخت، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها، مراکز خدماتی، کلانتری‌ها و ورودی ادارات را آغاز کرده است.
قرارگاه مردمی شکست کرونا در سبزوار از ابتدای شیوع ویروس کرونا به مدت دو ماه فعال بود و از اردیبهشت ماه با نزولی شدن سیر شیوع ویروس و برداشته شدن محدودیت‌ها فعالیت خود را متوقف کرده بود.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۲۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۶ هزار و ۱۶۰ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =