جزییات ثبت نام وام دانشجویان دستیاری اعلام شد

تهران- ایرنا- دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ۲۰ آبان ماه جاری فرصت دارند اسامی متقاضیان وام دستیاری را به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کنند.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ثبت‌نام اولیه و افتتاح حساب برای دریافت این وام به صورت الکترونیکی است و نیازی به مراجعه دانشجویان به بانک نیست. دانشجویان متقاضی، مراحل افتتاح حساب و ثبت نام را می‌توانند از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک انجام دهند.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ۱۰ هزار وام قرض‌الحسنه ۱۵ میلیون تومانی به دانشجویان دستیاری و PH.d در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعطا خواهد کرد.

شیوه نامه اعطای این وام به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد و از آبان‌ماه جاری دانشجویان معرفی شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، برای افتتاح حساب و دریافت وام، اقدام خود را آغاز کرده‌اند.

بر این اساس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بنا دارد در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۱۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی PH.d وام قرض الحسنه به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال اعطا کند که در این راستا با بانک قرض الحسنه مهر ایران هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و بر همین اساس توافق نامه‌ای به امضای رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران رسیده است.

به دنبال این توافق‌نامه، به دانشجویانی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معرفی شوند، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد، به صورت یک جا داده خواهد شد که بازپرداخت آن بعد از تنفس هشت ماهه، در اقساط ۳۴ تا ۳۶ ماهه خواهد بود.

عملیات اجرایی و شیوه نامه وام دستیاری، به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد که در این شیوه‌نامه، شرایط گیرندگان این وام از جمله اولویت‌بندی دریافت مشخص شده است.

اولویت‌بندی دانشجویان برای دریافت این وام، بر اساس برخی شاخص‌ها از جمله "دانشجویان ورودی سال ۹۶ به قبل"، "دانشجویان متاهل"، "دانشجویان سرپرست خانوار"و... است که پس از عبور از این مرحله، وام دستیاری به دانشجویان ورودی ۹۷ به این سو نیز تعلق خواهد گرفت.

دانشگاه‌ها تا ۲۰ آبان‌ماه جاری فرصت دارند اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کنند. ثبت‌نام اولیه و افتتاح حساب برای دریافت این وام به صورت الکترونیکی است و نیازی نیست دانشجویان به بانک مراجعه کنند. دانشجویان متقاضی، مراحل افتتاح حساب و ثبت نام را می‌توانند از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک انجام دهند. دانشجویان برای ارایه و تکمیل مدارک و مباحث مربوط به ضامن باید یک بار به بانک مراجعه کند.

وام دستیاری دو هفته پس از تکمیل مدارک و باز شدن پرونده و افتتاح حساب در بانک قابل وصول است. پرداخت این نوع وام در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =