برخی ورزشگاه‌های ناتمام کشور به علت بادخیز بودن مکان با مشکل مواجهند

مشهد- ایرنا- رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه‌وبودجه گفت: برخی ورزشگاه‌های ناتمام کشور به علت بادخیز بودن مکان و زیاد بودن هزینه نگهداری با مشکل در اجرا مواجهند.

سعید جغتایی روز چهارشنبه در بازدید از ورزشگاه پنج هزار نفری شهید شوشتری قوچان افزود: پروژه‌های دیگری همچون این ورزشگاه در قزوین، بجنورد و ایلام ساخته ‌شده که مشکل مشابهی دارند و به دلیل بادخیز بودن مکان نمی‌توانند پروژه را اجرا نمایند.
وی ادامه داد: ورزشگاه‌هایی نیز وجود دارند که مشکل آن‌ها هزینه نگهداری چمن است و هزینه‌های آن تأمین نمی‌شود.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه‌ و بودجه گفت: هزینه نگهداری ورزشگاه‌ها زیاد است و اگر دیوار یا بادبند نیز برای آنها تعبیه شود باز هم مشکل نگهداری دارند.

وی همچنین از پروژه سالن غذاخوری دانشگاه صنعتی قوچان و پروژه دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه بازدید کرد و در جریان میزان پیشرفت و نحوه تخصیص اعتبارات آنها قرار گرفت.

رییس دانشگاه صنعتی قوچان در این بازدید گفت: پروژه سلف‌سرویس این دانشگاه با زیربنای هزار و ۷۰۰ مترمربع  در سال ۹۷ کلنگ زنی شده و برای فاز اول آن چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته که یک میلیارد تومان بدهی به پیمانکار دارد.

علی‌اصغر بهشتی افزود: برای اجرای کامل این پروژه ۷.۵ میلیارد تومان مورد نیاز است که ۱.۵ میلیارد تومان آن صرف تجهیز خواهد شد.

وی در باره پروژه دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه نیز ادامه داد: این پروژه دارای پنج میلیارد تومان بدهی است و ساختمان اصلی آن نیاز به تجهیز برای برخی از کلاس‌های درس و تکمیل آسانسور دارد.

رییس دانشگاه صنعتی قوچان گفت: حدود سه هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که ۳۵۰ نفر آن‌ها در هفت رشته کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

مدیر امور منابع آب قوچان نیز در بازدید از پروژه خط انتقال آب شرب این شهر از سد تبارک گفت: ۲۳ کیلومتر طول خط انتقال این پروژه است که ۹ کیلومتر آن در بستر رودخانه با کارگذاشتن لوله‌های فولادی اجرا می‌شود.

سید موسی حسینی جعفرآبادی بابیان اینکه برای ۱۵ کیلومتر باقی مانده نیز لوله‌های GRP استفاده خواهد شد افزود: از این میزان تاکنون پنج کیلومتر اجرا شده و از ۹ کیلومتر علاوه بر خرید لوله برای سه کیلومتر نیز حفاری انجام‌ شده است.

وی ادامه داد: پیشرفت پروژه ۲۰ درصد است و برای اتمام پروژه ۷۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که ۳۰ میلیارد تومان آن مربوط به خرید لوله می‌باشد.

رییس امور پایش و ارزیابی سازمان برنامه‌وبودجه از چند پروژه‌ نیمه‌تمام قوچان نیز بازدید کرد.

جغتایی در سفر چندروزه به خراسان رضوی با عزیمت به شهرهای مختلف استان ضمن بررسی وضعیت پروژه‌های نیمه‌تمام ملی در شهرستان‌های این استان گزارشی را برای ارائه به معاون رییس ‌جمهوری آماده می‌کند.

قرار است تصمیمات لازم برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان پس از بررسی توسط رییس سازمان برنامه‌وبودجه کشور اخذشده و پروژه‌های مختلف و میزان اعتبار موردنیاز آن‌ها اولویت‌بندی شود.  

شهرستان ۱۸۰ هزارنفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =