افزون‌بر۹۴ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۹۴ هزار و ۴۲۹ نفر توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر این استان در قالب طرح «آمران سلامت» آموزش‌های پیشگیری از ویروس کرونا را فرا گرفتند.

علیرضا میربهاءالدین روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح «آمران سلامت» از پنجم تا ۱۵ آبان در قالب ۶۰ پایگاه در شهرستان‌های سیستان و بلوچستان درحال اجراست، اظهارداشت: تاکنون ۱۹ هزار و ۳۹۲ عدد ماسک و ۱۶۵ لیتر مواد ضد عفونی کننده توسط نیروهای داوطلب این جمعیت بین مردم استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های شلوغ، فروشگاه‌ها، ترمینال‌های مسافرتی، میادین اصلی شهرها،حضور در بوستان‌ها و بانک‌ها آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را ارائه می‌دهند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸۰نفر از اعضای فعال و آموزش دیده در قالب ۶۰ تیم سه نفره در ۶۰ پایگاه ثابت و سیار و همچنین با استفاده از ظرفیت خانه‌های هلال در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی شهروندان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند. 

وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور بیان کرد: یکی از مهمترین راه‌های مقابله با این بیماری، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

میربهاء الدین اظهارداشت: در اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب طرحی با عنوان «آمران سلامت» برای توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه‌گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها