۸۶۰ کیلومتر فیبرنوری بین شهرهای کردستان اجرا شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: تاکنون ۸۶۰ کیلومتر فیبرنوری بین مراکز شهرستان‌های این استان اجرا شده و فقط هشت کیلومتر تا پایان پروژه باقی مانده است.

فردین سعیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اجرای طرح شبکه فیبر نوری در راستای گسترش زیرساخت‌های توسعه استان است، اظهار داشت: با اجرای این طرح تا چندین سال نیاز مراکز شهرهای استان به این فناوری برطرف می‌شود.

وی به در دست اجرا بودن ۱۱۶ کیلومتر فیبرنوری در بخش سیروان سنندج اشاره کرد و یادآور شد: این پروژه ۳۱ روستا را در مسیر تحت پوشش قرار می‌دهد و تاکنون ۶۰ کیلومتر آن انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه فاز دوم این طرح در سروآباد آغاز می‌شود، افزود: تعداد خانوارهای مشمول این پروژه در فاز اول(شهرستان سنندج) سه هزار و ۹۴۱ خانوار معادل ۱۳ هزار و ۴۴ نفر است و ۱۳ سایت تلفن همراه و ۱۷ مراکز مخابراتی از آن بهره‌مند می‌شوند.

سعیدی به نبود پوشش تلفن همراه در ۱۲۹ روستای استان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای بالای کردستان تحت پوشش تلفن همراه قرار گیرند.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۶۸ هزار مشترک در کردستان از اینترنت پرسرعت و ۴۶۱ روستای کردستان از پهن باند اینترنت بهره‌مند و به شبکه ملی اطلاعات کشور متصل شده‌اند.  ضریب نفوذ اینترنت در کردستان ۸۲.۲۸ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها