موانع سرمایه گذاری طرح پرورش دام مولد در خدابنده بر طرف می شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: موانع سرمایه‌گذاری طرح پرورش گوسفند اصلاح نژادی (دام مولد) در شهرستان خدابنده با همت و عزم مدیران دستگاههای اجرایی مربوطه بر طرف می‌شود.

فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در جلسه رفع موانع سرمایه گذاری در بخش تولید دام سبک اصلاح نژادی در شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه استعدادهای خوبی در این شهرستان وجود دارد، افزود: سرمایه گذاری های مختلف در خدابنده به ویژه در حوزه کشاورزی و دامداری به دلیل  وجود ظرفیت های قابل توجه در خدابنده،  می تواند اثر گذاری بهتری را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر چند اقدامات اولیه برای انجام سرمایه گذاری در  شهرستان خدابنده  انجام گرفته اما کفایت نمی کند، ادامه داد: با شعار دادن کار به جایی نمی رسد، بلکه اقدامات باید در عمل نمود عینی داشته باشد.

این مسؤول ادامه داد: بخشی از مشکلات سرمایه گذاری برای تولید دام سبک در خدابنده از طریق مرکز برطرف شده اما باید پذیرفت بخش بزرگی از مشکلات به استان اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای متولی امر باید در میدان عمل باشند و جذب این سرمایه گذاری مهم را در شهرستان خدابنده  باجدیت پیگیری کنند، اظهار داشت: اتلاف وقت در این خصوص هدف گذاری این پروژه را با  موانع مواجه می کند.

 استاندار زنجان به آغاز به کار مرکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در این استان اشاره کرد و گفت: اولین تجربه این مرکز می تواند همین موضوع برطرف کردن مسائل  سرمایه گذاری در بخش تولید گوسفند اصلاح نژادی در شهرستان خدابنده باشد.  

حقیقی ادامه داد: این پروژه مهم در شهرستان خدابنده به صورت مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد و بر این مبنا باید زمین و آب مورد  نیاز سرمایه گذار در کوتاهترین زمان تامین شود.  

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کارهای خوبی از قبیل توسعه اینترنت با  همراهی وزارت ارتباطات در مناطق دور افتاده خدابنده در حال انجام  است، گفت:بنیاد برکت نیز  در مناطقی از خدابنده اقداماتی را برای توسعه این شهرستان در دست اقدام دارد.  

گفتنی است فاز نخست طرح پرورش و تولید ۱۰۰ هزار رأس دام مولد (گوسفند اصلاح نژادی) در خدابنده با هدف گذاری ۲۵ هزار رأس با تایید معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی آغازمی شود.

تسهیلات این طرح از سوی بانک کشاورزی تامین می شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =