۳۰ میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی شیروان هزینه شد

بجنورد-ایرنا- معاون شهردار شیروان گفت: ۳۰ میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی این شهر خراسان شمالی در سه سال گذشته هزینه شده است که بیشتر آن در بخش بهسازی مسیل‌ها بوده است.

مسعود الهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبارات اجرای پروژه های شهری یاد شده از محل اعتبارات برنامه «اقدام مشترک شهرداری ها» بوده است که مجموع کل اعتبارات این حوزه از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: شیروان در سطح استان جزو نخستین شهر در اجرای برنامه اقدام مشترک به منظور رسیدگی به پروژه های شهری مناطق کم برخوردار است که سند آن تدوین شده است.

الهی افزود: برنامه اقدام مشترک شهرداری ها در مناطق محروم شامل طرح های زیربنایی، روبنایی، اشتغالزایی و سایر اقدامات عمرانی منطقه است که با اقدام آن در مناطق محروم شاهد توسعه در تمام حوزه ها خواهیم بود.

معاون شهردار شیروان گفت: اینک لکه گیری، بهسازی، آسفالت، پیاده رو سازی معابر، بهسازی و احداث سرویس بهداشتی، توسعه فضای سبز، اجرای عملیات عمرانی در سطح پارک های شهر در دست اجرا است.

هم‌اکنون، ۱۴ هزار و ۷۷۶ نفر از جمعیت ۵۷ هزار نفری شیروان در ۱۹۰ هکتار از گستره حاشیه این شهر سکونت دارند.

این شهر همچنین ۱۲۰ هکتار بافت فرسوده با جمعیت ۱۶ هزار و ۳۷۲ نفر دارد که باید اقدامات جدی برای نوسازی این مناطق و حاشیه نشینی انجام گیرد.

شیروان با ۸۵ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =